MIH Allegro dokonuje przejęcia pakietu kontrolnego w Netretail Holding B.V. od dotychczasowych udziałowców

MIH Allegro, spółka zależna Naspers Ltd. dokonała przejęcia pakietu kontrolnego w spółce Netretail Holding B.V. (Netretail) od dotychczasowych udziałowców, w tym od Intel Capital i MCI Management SA. Netretail jest liderem na rynku e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka działa w Czechach (www.mall.cz), na Słowacji (www.mall.sk), w Polsce (www.mall.pl), na Węgrzech (www.mall.hu) i Słowenii (www.mimovrste.si).

Intel Capital, globalna organizacja realizująca projekty inwestycyjne oraz M&A należąca do Intel Corporation (NASDAQ: INTC), był wiodącym inwestorem w Netretail od 2008 roku. W roku 2010, Intel Capital był wiodącym inwestorem w kolejnej rundzie finansowania spółki, w której również uczestniczyła MCI Management, jedna z wiodących grup private equity w regionie Europy Środkowej. Dzięki wsparciu ze strony Intel Capital oraz MCI, Netretail zrealizował znaczący wzrost w okresie ostatnich 4 lat i wzmocnił pozycję lidera w kilku kluczowych segmentach rynku e-commerce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

„W szczególny sposób doceniamy wsparcie jakiego doświadczaliśmy nieustannie ze strony Intel Capital i MCI, szczególnie w okresach pełnych wyzwań, które to niewątpliwie są częścią każdego dynamicznie rozwijającego się przedsięwzięcia” – powiedział Ondrej Fryc, Prezes Zarządu i założyciel Netretail.

Marcin Hejka, Dyrektor zarządzający w Intel Capital odpowiedzialny za działalność w Europie Środkowo Wschodniej, Rosji, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie skomentował: „W okresie naszej inwestycji Zarząd Netretail rozwinął silny zespół operacyjny, zautomatyzował procesy biznesowe oraz zbudował niezwykle zaawansowane centrum logistyczne. Pozwoliło to spółce w pełni wykorzystać potencjał dynamicznego wzrostu rynku e-commerce w regionie”.

Sylwester Janik, Partner i Członek Zarządu MCI Management SA powiedział: „W czasie zaangażowania MCI jako inwestora, spółka zrealizowała z sukcesem plan ekspansji regionalnej poprzez akwizycje. Jednocześnie, sukces Netretail potwierdza ogromny potencjał przedsiębiorców i inwestycji technologicznych w regionie Europy Środkowo – Wschodniej jak i możliwości lokalnych przedsiębiorstw w zakresie budowania liderów rynku”.

W wyniku transakcji, Netretail i MIH Allegro rozpoczynają długoterminową współpracę mająca na celu realizację kolejnego etapu rozwoju rynku e-commerce w regionie. Hein Pretorius, Prezes Zarządu MIH Allegro, skomentował: “Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że możemy powitać Netretail, Zarząd i cały zespół spółki w grupie MIH Allegro i rodzinie Naspers. Transakcja ta pozwala na połączenie komplementarnych doświadczeń w wielu obszarach i segmentach rynku e-commerce, w których planujemy integrację i dalszy  rozwój.  Region Europy Środkowo-Wschodniej posiada atrakcyjny potencjał wzrostu w zakresie rozwoju handlu online i jesteśmy przekonani, że nasza pozycja rynkowa pozwoli nam na jego pełne wykorzystanie”.

Jefferies, międzynarodowy bank inwestycyjny, pełnił rolę wyłącznego doradcy finansowego dla Netretail i jego udziałowców w tej transakcji. Goldman Sachs był wyłącznym doradcą finansowym MIH Allegro i Naspers Ltd.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu