Dzieci z Juchnowca Górnego wygrały kolorowe boisko dla swojej szkoły

Zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” został Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki z Juchnowca Górnego. Na terenie szkoły jeszcze w tym roku wybudowane zostanie wielofunkcyjne boisko ufundowane przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

Celem realizowanej od sześciu lat kampanii „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest popularyzowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci, a także stwarzanie warunków do uprawiania sportu, zwłaszcza gier zespołowych. Co roku do konkursu zapraszane są szkoły podstawowe z małych miejscowości, które nie mają środków na budowę boiska lub renowację starego obiektu. Dzięki kampanii szkoła może mieć profesjonalne boisko!

W tym roku w konkursie wzięło udział 235 szkół z całej Polski. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwszy etap polegał na głosowaniu internautów na najlepsze prace konkursowe i realizowany był w terminie 18 maja – 18 czerwca br. Głosowanie odbyło się w serwisie www.koloroweboiska.pl. Dzięki głosom internautów wyłonionych zostało 10 najlepszych prac konkursowych, które przeszły do drugiego etapu konkursu. W drugim etapie najlepszą pracę konkursową oraz zdobywców 2. i 3. miejsca wybrało jury. W ostatecznej ocenie prac jurorzy postawili na pomysłowość i oryginalność.

Poziom przygotowanych prac był bardzo wysoki. Jednak zdecydowanie najlepszą pracę przygotował Zespół Szkół z Juchnowca Górnego (woj. podlaskie). Uczniowie namalowali mecz piłkarski na 30-letnim boisku o wymiarach 800 m2. Oprócz tego dzieci przygotowały postaci kibiców z surowców wtórnych. W nagrodę szkoła otrzyma wielofunkcyjne boisko o syntetycznej nawierzchni z koszami do koszykówki, bramkami do piłki ręcznej, słupkami i siatkami do piłki siatkowej. Budowa boiska rozpocznie się w wakacje. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się we wrześniu.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa z Pereł (woj. warmińsko-mazurskie), która przygotowała pracę na budynku szkoły. Nagrodą są bramki oraz komplet piłek. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół w Przebrodzie (woj. podlaskie) za przygotowanie makiety boiska wraz z figurkami sportowców oraz kibiców. Szkoła otrzyma komplet piłek. Pozostałych siedem szkół zostanie nagrodzonych zestawami farb Śnieżka.

Pomysłodawcą i fundatorem programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Boisko wykona wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A., generalny wykonawca obiektów sportowych, który ufundował również nagrody dla zdobywców 2. i 3. miejsca. Więcej informacji na www.koloroweboiska.pl

Oto lista nagrodzonych szkół w szóstej edycji konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”.

Zwycięzca konkursu

 • Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, woj. podlaskie
 • Nagroda: wielofunkcyjne boisko

II miejsce

 • Szkoła Podstawowa w Perłach, woj. warmińsko-mazurskie
 • Nagroda: bramki oraz komplet piłek

III miejsce

 • Zespół Szkół w Przebrodzie, woj. podlaskie
 • Nagroda: komplet piłek

Nagrody pocieszenia

 • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej, woj. małopolskie
 • Szkoła Podstawowa w Budkach Nowych, woj. wielkopolskie
 • Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lisewie, woj. wielkopolskie
 • Zespół Placówek Oświatowych nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie, woj. świętokrzyskie
 • Szkoła Podstawowa w Drzewcach, woj. wielkopolskie
 • Szkoła Podstawowa w Uwielinach, woj. mazowieckie
 • Szkoła Podstawowa im. Kajetana Koźmiana w Bychawce, woj. lubelskie
 • Nagroda: farby Śnieżka
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu