Cembrit Zenit – nowa linia materiałów elewacyjnych z linii URBANNATURE

Firma Cembrit, producent wysokiej jakości materiałów budowlanych z włókno-cementu, rozszerza swoją ofertę płyt elewacyjnych. Nowy produkt – Cembrit Zenit, to barwione w masie, stosowane na elewacje płyty włókno-cementowe, malowane w pełni kryjącą wierzchnią farbą akrylową.

Materiały dostępne są w nowoczesnej i stylowej serii kolorów URBANNATURE stworzonej przez skandynawskich architektów i projektantów ze studia Pentagon Design.

1 Cembrit, Maciej Duszczak, PROMO, URBANNATURECembrit Zenit to kolejna propozycja materiałów elewacyjnych od firmy Cembrit. Nowa linia płyt, dostępna w kolorach z serii URBANNATURE, jest odpowiedzią na coraz popularniejszy w całej Europie trend wykorzystywania kolorowych elewacji zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Był to jeden z powodów stworzenia we współpracy z architektami bogatej palety kolorystycznej URBANNATURE.

Płyty elewacyjne z serii Zenit dostępne są w kolorach, których nazwy pochodzą od nazw planet i innych ciał niebieskich. „Perłą w koronie” wśród dostępnej palety kolorów jest Erebus – najciemniejsza płyta w ofercie Cembrit, której nazwa pochodzi od nowo odkrytej planety (znana również jako TrES-2b), zaś sama nazwa wywodzi się od imienia greckiego boga ciemności.

– Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie zarówno ze strony architektów, jak i projektantów produktami elewacyjnymi, które byłyby w stanie sprostać indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom klientów, dlatego stworzyliśmy nową serię płyt elewacyjnych URBANNATURE. Cembrit Zenit oferuje szeroką paletę kolorystyczną, minimum konserwacji i maksymalną elastyczność. Niezwykłość tej linii, będącej kolejnym, piątym już produktem z serii URBANNATURE, polega na połączeniu barwionej w masie płyty i w pełni kryjącej farby wierzchniej – przekonuje Maciej Duszczak, Marketing Manager z Cembrit.

Cembrit tworząc serie płyt elewacyjnych Zenit nie skupił się wyłącznie na kwestiach estetycznych, ale również na funkcjonalności oraz długowieczności płyt. Materiały elewacyjne wykonywane są z włókno-cementu, tym samym zapewniają znakomitą wydajność i trwałość przy minimalnej konserwacji. W efekcie, płyty Zenit są produktem bardzo wytrzymałym, odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, jak również oddziaływanie czynników biologicznych, np. mchy, porosty czy wilgoć.

– Płyta Cembrit Zenit jest pokryta powłoką całkowicie nieprzezroczystą, zapewniając bogatą i jednolitą ekspresję koloru i zapewnia, że wszystkie krawędzie mają taki sam kolor z przodu i z tyłu płyty. Krawędzie dostarczanych płyt Cembrit Zenit są zawsze odpowiednio przycięte i zabezpieczone – dodaje Maciej Duszczak.

Płyty Cembrit Zenit, dzięki swojej bardzo dużej trwałości, jak również bogatej ofercie kolorystycznej i funkcjonalności, znajdą zastosowanie w wielu różnych typach budownictwa poczynając od budynków biurowych poprzez ściany szczytowe, aż po okapy domów jednorodzinnych czy też balkony.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.cembrit.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu