Medort S.A. finalistą European Business Awards 2012/2013

Medort S.A. został krajowym finalistą plebiscytu European Business Awards w kategorii „The Infosys Business of the Year Award 0- 25 mln EUR”. Lider polskiego rynku sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego walczy teraz o tytuł „National Champion” z 49 firmami z Polski. Podobna rywalizacja rozgrywa się w 27 krajach Europy.

– Jesteśmy zaszczyceni nominacją i zakwalifikowaniem spółki do grona finalistów European Business Awards. To dla nas wielkie wyróżnienie znaleźć się wśród najlepszych europejskich firm. Cieszymy się, że nasza praca została doceniona przez kapitułę konkursu. Sukces z pewnością pomoże promować nasze marki na zewnątrz, szczególnie, że prowadzimy intensywne działania na zagranicznych rynkach – mówi Michał Perner, wiceprezes Medort S.A

Konkurs European Business Awards to niezależny, międzynarodowy program promujący najbardziej innowacyjne podmioty w europejskim środowisku biznesowym. Medort S.A. został krajowym finalistą konkursu w kategorii „The Infosys Business of the Year Award”. Nagroda przyznawana jest firmom, które cechują bardzo dobre wyniki finansowe oraz etyczne postępowanie. Uroczysta gala European Business Awards oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce w kwietniu 2013 roku w Londynie.

Medort S.A. posiada najszerszą w Polsce ofertę sprzętu ortopedycznego i rozległą sieć sprzedaży na terenie całego kraju. Spółka będąca branżowym liderem na polskim rynku miała w 2011 roku 75 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży przy 4,2 mln zł zysku netto. Na koniec tego roku przychody mają wynieść 90 mln zł przy 5 mln zł zysku netto. Spółka silnie rozwija działalność eksportową, która w obecnej chwili obejmuje m.in. Europę Zachodnią i Centralną, kraje Bliskiego Wschodu, a także Rosję, USA i Japonię. Celem Grupy Kapitałowej jest osiągnięcie pozycji lidera w regionie Europy Środkowej.

– Kapituła konkursu zwróciła szczególną uwagę na naszą strategię. Budujemy swoją przewagę w Europie Środkowej w sposób odmienny niż robi to branżowa konkurencja. Podczas gdy inne firmy dążą do eksploatacji systemu refundacji, my wspieramy rozwiązania wychodzące na przeciw zarówno pacjentom, jak i systemom ubezpieczeniowym. Celem spółki jest doprowadzenie do eksportu polskiego systemu refundacji sprzętu medycznego do innych krajów UE, ponieważ jest najefektywniejszy wśród wszystkich funkcjonujących w krajach Unii – wyjaśnia Michał Perner.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu