Bądź bezpieczny na drodze

Autofederacja (AF), pierwsza w Polsce opiniotwórcza i oparta na idei afiliacji organizacja zrzeszająca polskich kierowców, przeprowadza przed wakacjami szkolenia bezpiecznej jazdy przy współpracy z Akademią Bezpiecznej Jazdy GOS na najnowocześniejszych symulatorach. Szkolenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach, gdy wakacyjny ruch jest wzmożony do granic wytrzymałości.

Doskonalenie umiejętności kierowcy poprzez udział w szkoleniach motoryzacyjnych ma za zadanie uświadomić jego uczestnikom przede wszystkim zagrożenia mogące być wynikiem ryzykownej i nierozważnej jazdy samochodem. Poprzez naukę rozpoznawania tych zagrożeń oraz przeciwdziałania im, kształtuje się prawidłowe zachowania kierowcy. Zakres i tematyka szkoleń dopasowana jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań kierowców.

„Podczas przeprowadzanych szkoleń dokonujemy oceny kierowcy, ćwiczymy moduły nocnej jazdy, hamowania awaryjnego i zachowania dystansu” – mówi Krzysztof Gos Dyrektor Akademii Bezpiecznej Jazdy.  „Intensywnie praktykujemy przewidywanie zagrożeń na drodze (ponad 40 przypadków) i różne warunki pogodowe takie jak: śnieg, deszcz, mgła, zmierzch, noc. Na koniec nasi kursanci otrzymują raport końcowy dokumentujący ich jazdę”.

„W Autofederacji, wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach jest jednym z najważniejszych celów. Wierzę, że dzięki ćwiczeniom na symulatorze wiele osób poczuje się pewniej za kierownicą i dużo lepiej poradzi sobie w trudnych czy nieprzewidzianych sytuacjach, co wpłynie na zmniejszenie wypadkowości” – dodaje Hubert Drabik Prezes Autofederacji.

Przeprowadzenie szkoleń jest możliwe dzięki współpracy Autofederacji i Akademii Bezpiecznej Jazdy GOS z firmą FAROS – SYMULATORY, która jako jedyna w Polsce ma prawo do sprowadzania i sprzedawania nowoczesnych symulatorów jazdy takich jak; ULTRA CAR i EF-SCOOT.

Wszyscy chętni, chcący odbyć szkolenie na symulatorze mogą zgłaszać się do Autofederacji poprzez stronę: www.af.pl lub Facebooka http://www.facebook.com/Autofederacja. Koszt 2 godzinnego szkolenia wynosi 500 zł. Członkowie Autofederacji mają 50% zniżki od tej kwoty.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu