Przejdź do treści

Ogarnik.mobi – Innowacyjna usługa biznesowa dla przedsiębiorców

Biznes toczy się swoim torem i o wielu ważnych terminach zapomnieć nie można. Jednak czasami się to niestety zdarza. Na domiar złego kalendarz często płata figle i terminy biznesowe (np. płatności) wypadają w święta, a wtedy trzeba pamiętać o nich kilka dni później. Wszystko jednak można ogarnąć, również terminy i kwoty  biznesowe. Pomocna okazuje się nowa, innowacyjna usługa biznesowa przeznaczona dla przedsiębiorców, którą jest m.in. aplikacja na telefony z systemem Android.

Od momentu, gdy na rynek telefonów komórkowych wkroczyły smartfony przedsiębiorcy zastanawiają się do czego mogą one być przydatne w biznesie. To, że można odbierać pocztę elektroniczną czy przeglądać strony WWW, co bywa czasami bardzo przydatne, wszyscy wiedzą. Ale wyobraźmy sobie, że nasz telefon oprócz możliwości dzwonienia, wysyłania SMSów i poczty przeliczy nam wynagrodzenie należne pracownikowi (z brutto do netto i w drugą stronę). Jest to szczególnie cenne, gdy telefon „będzie potrafił” to zrobić dla różnych rodzajów umów: o pracę, zlecenia, o dzieło, kontrakt. A oprócz kwoty do wypłaty dla pracownika pokaże nam jeszcze jakie pracodawca będzie miał koszty całkowite z tego tytułu. A to dopiero początek. Innowacyjna aplikacja umożliwia także wygodne i szybkie przeliczanie dowolnej kwotę na różne waluty obce z zastosowaniem bieżących kursów walut NBP. Do tego wyliczy podatek dochodowy na podstawie kwoty dochodu oraz przeliczenia VAT za pomocą poręcznego kalkulatora VATowskiego. Jeśli przedsiębiorca lub jego klient zalega z płatnościami można szybko i wygodnie ustalić kwotę odsetek zarówno wobec budżetu państwa jak i ustawowych. Wszystkie proponowane za pomocą kalkulatorów wyliczenia są dokonywane na bieżąco z użyciem najnowszych stawek i regulacji prawnych. Dzięki czemu przedsiębiorca ma pewność, że wyliczenia są poprawne i aktualne a sam może spać spokojnie i zająć się prowadzeniem biznesu. Aplikacja pozwala takie ustawienie, aby to księgowy czy biuro rachunkowe informowało przedsiębiorcę o wysokości kwot do zapłaty. Dzięki czemu telefony z systemem Android stają się prawdziwym centrum informacji biznesowej. Aplikacja Ogarnik.mobi posiada bogatą pomoc w samym programie, która świadczona jest przez animowaną księgową, Panią Ewę. I wreszcie czujemy, że nasz telefon zaczyna nam pomagać w biznesie.

Aplikacja nazywa się Ogarnik i jest promowana pod hasłem „Ogarnij swój biznes”. Można już pobrać wersję BETA z Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.varico.Ogarnik.mobi). To jeszcze nie wszystko. Ogarnik potrafi także przypominać i to zawsze na czas o ważnych sprawach, które musimy załatwić w naszym biznesie: terminach płatności ZUSu, podatków, decyzjach podatkowych związanych z naszą działalnością.

Ciekawostką jest to, że producent aplikacji umożliwia integrację aplikacji z programami księgowymi innych producentów.

Usługę każdy przedsiębiorca może wypróbować za darmo: www.ogarnik.mobi