Przejdź do treści

Looksoft uruchamia centrum testów aplikacji mobilnych

Od 1 lipca agencja marketingu mobilnego Looksoft będzie oferować usługi testowania aplikacji mobilnych. Projekt Test Lab adresowany jest do wydawców i developerów, którzy chcą zweryfikować poprawność działania ich aplikacji na jak największej liczbie urządzeń mobilnych dostępnych na polskim rynku.

Looksoft posiada  bazę ponad 200 telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów, na których  testuje gry i aplikacje. Sprzęt jest gromadzony od 9 lat. Dzięki współpracy z wieloma producentami oraz operatorami komórkowymi firma na bieżąco uzupełnia zestaw urządzeń o najnowsze modele. Looksoft dysponuje również kompetentnym i doświadczonym zespołem odpowiedzialnym za przeprowadzanie testów.

Do tej pory spółka testowała głównie własne aplikacje. Od 1 lipca postanowiono udostępnić tę usługę wszystkim zainteresowanym firmom i developerom, bez względu na to, czy przygotowali aplikację na własne potrzeby, czy na zlecenie innej firmy.

„Na polskim rynku funkcjonuje dużo kreatywnych twórców aplikacji mobilnych i małych przedsiębiorstw, które  mają  bardzo dobre pomysły. Często brakuje im jednak zaplecza technicznego, pozwalającego na wszechstronne sprawdzenie aplikacji przed publikacją. Jest to związane z wysokimi kosztami utrzymania bazy aktualnie dostępnych na rynku telefonów i tabletów. Jednak przy obecnej fragmentacji rynku urządzeń mobilnych jest to kluczowy element procesu produkcji oprogramowania,” – mówi Dariusz Kocięcki, Business Development Manager z Looksoft. – „Często niedokładnie przetestowana aplikacja, zamiast korzyści, przynosi więcej problemów firmie, która zainwestowała w jej stworzenie. Zdecydowaliśmy o uruchomieniu w strukturach Looksoftu laboratorium testowego, aby pomóc małym firmom w realizacji ciekawych i poprawnie funkcjonujących projektów i tym samym przyczynić się do rozwoju polskiego rynku aplikacji mobilnych,” – wyjaśnia prezes zarządu Looksoft, Łukasz Makowski.

Testy prowadzone w laboratorium Looksoft  będą obejmować sprawdzanie poprawnego funkcjonowania aplikacji na różnych urządzeniach, systemach operacyjnych oraz w różnych rozdzielczościach ekranu. Usługa dostępna jest na wszystkie dostępne na polskim rynku systemy operacyjne, jak Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Java czy Bada OS.