Przejdź do treści

easyJet wprowadza nowy wybór win na pokładach swoich samolotów

easyJet, największa brytyjska linia lotnicza, odświeżyła kartę win serwowanych na pokładach samolotów. Będzie ona obejmowała trunki wysokiej jakości, pochodzące od dotychczasowego dostawcy – Louisa Mondeville’a. easyJet bardzo dba o dobór win dla swoich pasażerów. Na przełomie 2011 i 2012 roku, w samolotach easyJet serwowano białe wino Côtes de Gascogne, które zostało uznane za najlepsze w badaniu zleconym przez Skyscanner, przeprowadzonym w gronie międzynarodowych ekspertów w dziedzinie enologii. W wyżej wymienionym badaniu, pokonało ono wina oferowane przez konkurencyjne linie lotnicze, takie jak Air France, British Airways i Emirates.

Wybór win do pokładowej karty nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ warunki smakowania wina na wysokości ponad 9 000 km są inne niż na ziemi. Kubki smakowe są mniej czułe, a mniejsza zawartość tlenu w powietrzu w hermetycznej kabinie powoduje, że wino nie oddycha w ten sam sposób, co na ziemi. Dlatego wszystkie te czynniki muszą zostać wzięte pod uwagę przy dokonywaniu wyboru win serwowanych pasażerom na pokładzie.

– W easyJet możemy poszczycić się umiejętnością znakomitego doboru win do naszej pokładowej karty. Trunki, które oferujemy są wytwarzane przez doświadczonego francuskiego producenta, laureata wiele nagród, Louisa Mondeville’a, a więc z pewnością zadowolą one wszystkie gusta. Białe wino to Sauvignon Blanc, a czerwone to Merlot. Oba pochodzą z regionu Langwedocja-Roussillon na południu Francji. Towarzyszy im wino różowe Côtes De Gascogne, pochodzące z regionu Midi-Pyrénées na południowym zachodzie kraju. Do oferty wprowadziliśmy także włoskie wino musujące Prosecco, nadające całej kolekcji odrobinę lekkości – powiedziała Sharon Huetson, dyrektor strategiczna ds. lotów.

Wina oferowane na pokładzie kosztują 4 GBP lub 5 EUR za butelkę o pojemności 187 ml. Dwie butelki można kupić za 7 GBP lub 8,50 EUR.

Białe wino Sauvignon Blanc to ożywcze, aromatyczne wino, które charakteryzuje wyjątkowa świeżość i wyraźnie zaznaczona cierpkość. Czerwone wino to Merlot, które produkowane jest z winogron zbieranych po osiągnięciu optymalnej dojrzałości, co zapewnia pyszny, owocowy smak o delikatnym zakończeniu. Wybrane przez nas wino różowe to Gascogne Rose, jest przejrzyste, bladoróżowe z malinowymi refleksami.