Roman Durka pokieruje giełdowymi funduszami private equity

Stanowisko prezesa zarządu notowanych na NewConnect funduszy Runicom i Futuris objął dr Roman Durka, jeden z założycieli giełdowego MCI Management i wieloletni szef polskiego oddziału Dell.

Roman Durka jest jednym z najbardziej doświadczonych managerów polskiej branży IT. Przez 25 lat był związany z największymi firmami informatycznymi świata, kierując m.in. polskimi oddziałami IBM, Dell czy Sun Microsystems. W ostatnich latach związany z Fujitsu Technology Solutions gdzie odpowiadał za rozwój biznesu w Polsce, Grecji, na Cyprze i w Izraelu.

W nowej roli Roman Durka będzie odpowiadał za rozwój strategii inwestycyjnych funduszy z Grupy Runicom w sektorze teleinformatycznym. Obie spółki – Runicom S.A. i Futuris S.A. – to notowane na alternatywnym parkiecie firmy inwestycyjne o zbliżonych profilach. Koncentrują się na inwestycjach kapitałowych w małe i średnie spółki z szeroko pojętego sektora nowych technologii – zarówno notowanych na GPW oraz NewConnect, jak i niepublicznych. W portfelach funduszy znajdują się pakiety akcji spółek wielokrotnie wyróżnianych przez Deloitte Technology Fast 50 np. giełdowe eo Networks i Tequila Mobile.

Małgorzata Usakowska-Bilska, pełniąca do tej pory funkcję Prezesa Zarządu obu funduszy, złożyła rezygnacje w dniu 20 czerwca br.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu