Przejdź do treści

Płomienie roku 2011 rozdane, Optiflame triumfuje

Glen Dimplex to prężnie rozwijająca się firma. W swoich asortymencie posiada gamę kominków elektrycznych marki Optiflame, które cieszą się w branży kominkowej dużym uznaniem.  Płomień roku 2011 w kategorii Firma Roku oraz wyróżnienie w kategorii Produkt Roku dla kominków elektrycznych z efektem Opti-Myst ®, przyznane w konkursie Płomień Roku 2011 przez kapitułę wydawnictwa „Świat Kominków” są tego najlepszym dowodem.

Płomień Roku, od 2006 roku – to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży kominkowej. W tegorocznej edycji nominowanych zostało ponad 100 firm i produktów.  W 10 kategoriach, konkurowali przede wszystkim producenci kominków tradycyjnych. Otrzymane od redakcji Świata Kominków, wyróżnienia są zatem dla firmy Glen Dimpex szczególnie cenne. Udowodniają one bowiem, iż współczesne kominki elektryczne mogą stanowić wspaniałą alternatywę dla kominków klasycznych.

Założona w 1973 roku firma Glen Dimplex jest obecnie największym na świecie producentem elektrycznych urządzeń grzewczych. Firma stale poszerza swój asortyment o nowe modele kominków elektrycznych marki Optiflame, zaprojektowanych zgodnie z obowiązującą modą w aranżacji wnętrz i nowinkami technologicznymi.  Rok 2011 był pod tym względem wyjątkowo udany – firma pokazała bowiem szeroki asortyment nowości, spełniających najwyższe kryteria pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Jak zauważyła komisja zasiadająca w kapitule Świata Kominka dzięki firmie Glen Dimplex elektryczne urządzenia przestały kojarzyć się z nieatrakcyjną atrapą, a uzyskały statut pełnoprawnego kominka. Komisja doceniła przede wszystkim kreatywność i innowacyjność firmy w zakresie stosowanych technologii. Brak nakładów na instalację, niskie koszty użytkowania, niezwykle realistyczny efekt płomienia Opti-Myst®, komfortowa obsługa kominków pilotem zdalnego sterowania, możliwość zmniejszenia, bądź zwiększenia temperatury za pomocą termostatu oraz dwupozycyjnego przełącznika mocy grzewczej, dodatkowa funkcja oczyszczania powietrza z alergenów bądź drobnych zanieczyszczeń, czy też szeroki wybór spośród modeli naściennych, do zabudowy i wolnostojących w stylu klasycznym i nowoczesnym to bowiem zalety kominków elektrycznych marki Optiflame z oferty firmy Glen Dimplex.

Unikatowym produktem w szerokiej ofercie firmy Glen Dimplex są kominki elektryczne z trójwymiarowym efektem płomienia 3D Opti-Myst® , które w konkursie Płomień roku 2011 otrzymały wyróżnienie w kategorii Produkt roku. Pod nazwą 3 D Opti-Myst® kryje się opatentowana i nowatorska technologia wytwarzania efektu płomienia, opracowana przez inżynierów z grupy Glen Dimplex, w centrum badań i rozwoju w Irlandii. Unikalna technika polega na wygenerowaniu mgły wodnej za pomocą ultradźwięków, która właściwie oświetlona wznosi się dając złudzenie ognia i unoszących się nad nim smużek dymu. Dzięki takiemu rozwiązaniu palenisko kominka jest bardziej przestrzenne, efekt płomienia trójwymiarowy, a migoczące w palenisku języki ognia wyglądają jak najbardziej naturalnie, gdyż nie sprawiają wrażenia płaskich.  Do gamy kominków z efektem Opti – Myst ® należą modele Redway, Burbank, Renwick, Albany z obudową. Bingham, Gala, Juneau, Cavendish, Chesford, Charlotte, Danville, meble kominkowe Avant Garde.

Za wyjątkowe wyróżnienia firma Glen Dimplex pragnie serdecznie podziękować kapitule Świata Kominków.

Tu obejrzeć można wszystkie kominki z efektem Opti- Myst®: http://www.glendimplex.pl/optiflame-produkty/Kominki-z-efektem-plomienia-3D-Opti-Myst,18/produkty,0,24,17,1.html oraz przekonać się jak realistyczny jest jedyny w swoim rodzaju, w pełni trójwymiarowy efekt płomienia i dymu Opti- Myst®: http://www.glendimplex.pl/Technologia-Opti-Myst—ogien-z-wody,19,54,17,1.html