Ogólnopolski Festiwal Projektów 2.0 z udziałem HUAWEI

Firma Huawei, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), w ramach współpracy partnerskiej z programem Szkoła z Klasą 2.0 wzięła udział w uroczystym zakończeniu tegorocznej edycji Programu – Ogólnopolskim Festiwalu Projektów 2.0. Spotkanie przedstawicieli szkół z całej Polski odbyło się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W ramach Festiwalu Huawei zaprezentowało najnowsze smartfony oraz nowy w rodzinie produktów Huawei tablet MediaPad. Honorowy patronat nad spotkaniem objęła Pierwsza Dama RP Anna Komorowska.

Huawei zaangażowało się w projekt Szkoła z Klasą 2.0, prowadzony przez Gazetę Wyborczą oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, w 2011 roku. W ramach współpracy Huawei współorganizowało konkurs dla młodzieży szkolnej Lekcja przyszłości, który miał zachęcić uczniów do kreatywnego przedstawienia swojej wizji tego, jak będą wyglądały lekcje w przyszłości. Konkurs zakończył się 10 czerwca br., natomiast wyniki oraz lista laureatów zostaną ogłoszone 30 czerwca. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni mobilnymi hot-spotami Wi-Fi HUAWEI E583-2 ufundowanymi przez Huawei.

„Projekty o charakterze edukacyjnym, takie jak Szkoła z Klasą 2.0, wpisują się w przyjętą przez Huawei strategię wspierania inicjatyw społecznych oraz walki z wykluczeniem cyfrowym. Promowanie nowoczesnej edukacji oraz odpowiedzialnego, a jednocześnie kreatywnego korzystania z zaawansowanych technologii jest jednym z naszych kluczowych celów.” – podkreśla Jolanta Stryjczak, Huawei PR Manager.

Program Szkoła z Klasą 2.0 skierowany jest do nauczycieli i dyrektorów szkół w Polsce, którzy dostrzegają potrzebę kształtowania u uczniów umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu, selekcji informacji oraz twórczego wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Projektów 2.0 zaprezentowane zostały najciekawsze projekty przygotowane przez szkoły biorące udział w Programie. W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uczniowie i nauczyciele mogli porozmawiać z ekspertami na temat swoich projektów, a także wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami z ich realizacji.

Wyniki konkursu Lekcja Przyszłości zostaną ogłoszone 30 czerwca 2012.

http://wyborcza.pl/szkola20/1,118076,11583393,Konkurs_dla_uczniow__Lekcja_Przyszlosci.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu