Przejdź do treści

Oderwij się lekko z Citeam.pl

Serwis zakupów grupowych Citeam.pl, należący do Grupy Allegro, rozpoczął nową kampanię reklamową. Tym razem aktywności koncentrują się na promocji ofert z kategorii podróże. Za koncepcję i realizację działań w modelu 360 odpowiada agencja Opcom.

„Oderwij się lekko” z Citeam.pl to propozycja dla tych, którzy chcą spędzić urlop w ciekawym miejscu, nie wydając przy tym fortuny. Idea kampanii została zainspirowana prawdziwymi zdjęciami, na których uchwycone są beztroskie chwile spędzone podczas odpoczynku. Metafora „oderwania się lekko” zostaje przeniesiona na sam akt zakupu wyjazdu w serwisie Citeam.pl – lekkość w tym przypadku oznacza łatwość, prostotę, brak oporów dzięki niskim cenom, a oderwanie to już nie tylko sam podskok, ale również „oderwanie od codzienności”. W kluczowej scenie TVC i na key visualu kampanii wykorzystano nawiązanie do „leisure diving” – wyjątkowo oryginalnej, inspirującej formy zdjęć, na których ludzie przyjmują nietypowe pozy wpadając do basenu. Leisure Diving to hit wśród internautów zagranicą – być może dzięki kampanii Citeam.pl tego lata również Polacy lekko oderwą się od ziemi i dadzą się uwiecznić na szalonych zdjęciach wykonanych w tym stylu.

Działania promocyjne zostały poprzedzone aktywnościami teaserowymi – personalizowaną wysyłką do blogerów oraz specjalnymi wpisami na fanpage Citeam.

Natomiast kreacja reklamowa obejmuje telewizję – przygotowane spoty (15’ i 30’) zostaną pokazane w TVN, Polsacie, TVP1, TVP2 oraz kanałach tematycznych. Pozostałe aktywności obejmą również Internet, radio, outdoor i akcje w przestrzeni miejskiej. W ramach tych ostatnich w kilku największych miastach Polski odbędą się pierwsze na świecie Mistrzostwa w Leisure Diving. Akcje zostaną przeprowadzone na terenie popularnych aquaparków łącząc dobrą zabawę nad wodą z poszukiwaniem najbardziej zwariowanych i pomysłowych kreacji na „oderwanie się od ziemi” w stylu leisure diving. Działania promocyjne potrwają do sierpnia.

Ze strony klienta, kampanię nadzoruje Izabela Jaskólska – marketing manager oraz Katarzyna Kasprzycka – specjalista ds. marketingu. W skład zespołu agencyjnego pracującego dla projektu wchodzą: Leszek Łuczyn – creative director, Paweł Kaczorowski- creative art director, Agnieszka Wojtyniak – copywriter, Tomasz Paciorek- art director, Paweł Szczygieł – junior art director, Jakub Kwiatkowski – account director, Jakub Czaplicki – project manager, Przemysław Kocznur – head of technology, Dariusz Duśko – flash platform developer.

Media zakupił Starcom.