Dieta LightBox dla wegetarian – nowość na rynku diet z dostawą do domu i biura

Menu Vege w diecie LightBox to pierwsza na rynku dieta lactoowowegetariańska z codzienną dostawą do domu i biura, uwzględniająca normy i zalecenia Instytutu Żywnosci i Żywienia. Całodzienne zestawy świeżych posiłków w LightBox Vege nie zawierają mięsa i ryb, a komponowane są z wykorzystaniem produktów mleczarskich i jaj.

Bilansując dietę LightBox Vege, zwrócono uwagę zarówno na konieczność dostarczenia organizmowi odpowiednich ilości składników pokarmowych, jak i na właściwy  poziom związków, które zapewniają każdej diecie właściwości prozdrowotne. Dietetyk LightBox Małgorzata Chylewska podkreśla:

Ograniczenie w diecie lactoowowegetariańskiej produktów zwierzęcych w porównaniu z dietą tradycyjną  sprawia, że samodzielne komponowanie posiłków w sposób niepowodujący niedoborów witamin B12 i D oraz wapnia jest znacznie trudniejsze. Dieta LightBox Vege  jest zdrową alternatywą dla samodzielnych poszukiwań idealnego menu wegetariańskiego.

Dieta Vege, podobnie jak wszystkie programy żywieniowe LightBox, zapewnia prawidłowe rozłożenie energetyczne posiłków w ciągu dnia. Charakteryzuje się niskimi ilościami cholesterolu, sodu pochodzącego z soli kuchennej i cukrów redukujących, jednocześnie zawiera dużo błonnika pokarmowego, odpowiednie ilości białka, węglowodanów i tłuszczów ogółem. Pozwala wegetarianom uniknąć niedoborów witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

LightBox jest czołowym producentem zestawów wysokiej jakości świeżych dań dietetycznych z codzienną dostawą pod wskazany adres. Menu LightBox opracowują dietetycy starając się w jak największym stopniu wzorować na diecie śródziemnomorskiej jako diecie o udowodnionym działaniu prozdrowotnym, rekomendowanej przez wszystkie renomowane placówki naukowe i towarzystwa medyczne na świecie, zajmujące się żywieniem i chorobami cywilizacyjnymi. Stosowanie diety LightBox zalecane jest w odchudzaniu oraz profilaktyce chorób dietozależnych. Misją firmy LightBox jest czynne poparcie dla Narodowego Programu Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym opracowanego i realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu