Darmowy Internet w autobusach warszawskiej komunikacji miejskiej

Ruckus Wireless poinformował, że dostarczył sprzęt do obsługi bezprzewodowego internetu w autobusach komunikacji miejskiej w Warszawie. Pilotażowa realizacja obejmie początkowo 10 autobusów i będzie trwać co najmniej do połowy listopada.

Jest szansa, że w niedalekiej przyszłości projektem objęte zostaną dodatkowe pojazdy. Rozwiązanie zaprojektowała i wdrożyła Grupa Passus.

– Nasz system pozwoli wszystkim podróżującym na bezproblemowe przeglądanie stron internetowych czy sprawdzanie pocztę w trakcie jazdy. Pierwsze autobusy mają stanowić test dla projektu, ale jestem przekonany, że odniesie on spory sukces, co przełoży się na zwiększenie liczby pojazdów wyposażonych w instalacje Ruckus – mówi Michał Jarski, Dyrektor Regionalny Ruckus Wireless na Europę Wschodnią.

Specjalnie oznakowane autobusy komunikacji miejskiej będą jeździć po mieście, co najmniej do połowy listopada. Realizacja obejmuje najbardziej uczęszczane trasy. Urządzenia Ruckus zostały zamontowane na dachu oraz w środku autobusów, jednocześnie komponując się z ich wnętrzem. Zadaniem firmy Ruckus Wireless było opracowanie i dostarczenie urządzeń pozwalających na jednakowo mocny sygnał bezprzewodowego Internetu w każdym miejscu pojazdu. Nasz partner – Grupa Passus odpowiadała za przygotowanie koncepcji infrastruktury, projektu, wdrożenie oraz testy rozwiązania. Zadbano także o oddzielne źródło zasilania, co pozwoli na korzystanie z usługi także w momencie, gdy autobus nie będzie uruchomiony.

Bardzo cieszymy się, że możemy nie tylko uprzyjemnić podróż Warszawiakom, ale także pomóc turystom korzystającym z komunikacji miejskiej odnaleźć się w Warszawie – skorzystać z przewodników online czy też zaplanować dalszą podróż bez ponoszenia opłat – dodaje Michał Jarski.

Połączenie z siecią nie wymaga od użytkownika instalowania żadnych dodatkowych aplikacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu