Przejdź do treści

Program TV w Wirtualnej Polsce – szybko i na miarę

Całkowicie przebudowany serwis Program TV skierowany jest do wszystkich, którzy lubią oglądać telewizję – zarówno telemaniaków, jak i widzów okazjonalnych. Nowoczesny, ergonomiczny, z dynamicznym menu i możliwością ułożenia własnej ramówki na cały tydzień, tv.wp.pl sprosta wymaganiom każdego internauty.

300 kanałów polskich i zagranicznych do wyboru (w tym wp.tv), widoczne w jednym oknie zestawienie propozycji 6 stacji, przewijane (i rozwijane) menu oraz ramówka, kategoryzacja programów, hity dnia i tygodnia, personalizacja, dynamiczny kalendarz – to oferta odmienionego serwisu telewizyjnego Wirtualnej Polski.

Program TV jest teraz bardziej przystępny i przyjazny użytkownikom. Twórcy serwisu postawili na funkcjonalność i ergonomię. Całkowicie przebudowano główne menu witryny, ramówka prezentuje zaś od teraz program 6 kanałów jednocześnie – można je przeglądać dynamicznie, bez przeładowania strony, za pomocą przycisków umieszczonych pod belką nawigacyjną.

Strona główna tv.wp.pl to także propozycje filmowych hitów tygodnia oraz sugestie, na jakie filmy i seriale warto zwrócić uwagę danego dnia.

Dostępne w bazie stacje ujęto w kategorie tematyczne (prezentowane w menu głównym): film, muzyka, informacje, dokument, sport, dla dzieci, dzięki czemu błyskawicznie można zlokalizować poszukiwany kanał i jego aktualną ofertę. Jednym przyciskiem można też zdecydować o tym, czy zaprezentowany nam zostanie program poranny, popołudniowy, czy nocny… Odnaleźć ulubiony film czy serial pomoże ponadto dobrze wyeksponowana wyszukiwarka.

Z myślą o abonentach np. platform telewizyjnych wprowadzono do menu zakładkę „Kanały tv.wp.pl”. Po rozwinięciu listy użytkownik może wybrać tego dostawcę, z którego usług aktualnie korzysta, jak Cyfra+, Cyfrowy Polsat, Netia, czy UPC, po czym automatycznie przedstawiony mu zostanie wykaz stacji dostępnych w ramach jego oferty. To nie wszystko, wybierając opcję Twoja lista kanałów – może ułożyć 5 własnych list preferowanych programów (we wcześniejszej wersji tv.wp.pl tylko jednej) i na stałe zapisać je w witrynie, a także upublicznić je na stronie serwisu.

Nowościami są ponadto: mój notes, strefy czasowe oraz samouczek.

Zakładka mój notes daje możliwość dodawania w jednym miejscu ulubionych audycji, co pomaga w zaplanowaniu całego tygodnia przed telewizorem. Wystarczy zalogować się w serwisie i kliknąć w symbol gwiazdki przy opisie programu – wybrana pozycja zostanie dodana do notesu automatycznie. Warto podkreślić, że inne witryny z programem telewizyjnym nie oferują takiej funkcjonalności. Można skorzystać także z opcji, dzięki której, za pomocą SMS-a, użytkownik otrzyma przypomnienie o programie na 15 minut przed jego emisją (koszt SMS-a 1,23 zł).

Kolejnymi udogodnieniami są wspomniane już: mechanizm określający strefy czasowe oraz samouczek. Internauta może zmienić strefę (jeśli np. przebywa na innym kontynencie), wówczas w ramówce pojawią się godziny programów według aktualnie wybranej oraz zegar podający czas w Polsce. Natomiast samouczek – boks Poznaj Program TV w 60 sekund – to pojawiające się (po kliknięciu w boks) w dymkach informacje o funkcjonalnościach dostępnych w serwisie (w jaki sposób dodać materiał do notesu, wybrać dostawcę telewizji itd.).

Warto dodać, że spośród aplikacji mobilnych Wirtualnej Polski (19 pozycji) największą popularnością cieszy się właśnie Program TV. W maju 2012 liczba pobrań tej aplikacji wyniosła blisko 400 tysięcy (dane z marketów dotyczące łącznie systemów operacyjnych Android, IOS, WP7 i Symbian). Ten wynik czyni Program TV jedną z najpopularniejszych darmowych polskich aplikacji.

Można także korzystać z mobilnej, przeglądarkowej wersji serwisu: m.tv.wp.pl

Program TV to najczęściej odwiedzana witryna tego typu w polskiej sieci. Miesięcznie ma ponad 1,2 mln użytkowników oraz 32 mln odsłon.