Przejdź do treści

Trzy urządzenia w jednym

Firma Interactive Intelligence Group Inc. (Nasdaq: ININ), globalny dostawca zunifikowanych rozwiązań do biznesowej komunikacji IP, wprowadza na rynek Interaction Edge – urządzenie łączące bramkę, serwer mediów i serwer SIP, zaprojektowane w celu uproszczenia wdrożeń korporacyjnej telefonii IP.

Interaction Edge to pojedyncze urządzenie, które działa jako bramka, umożliwiając połączenia między tradycyjnymi liniami telefonicznymi a sieciami VoIP, a jednocześnie pełni funkcje serwera mediów i serwera SIP.

„Integracja kilku funkcji w jednym urządzeniu pozwala przedsiębiorstwom i centrom kontaktowym uprościć zarządzanie środowiskiem IT i ograniczyć koszty” – powiedział Marcin Grygielski, dyrektor regionalny na rynek Europy Środkowej i Wschodniej, Interactive Intelligence. — „Interaction Edgezapewnia też redundancję sprzętową w razie awarii i dla administracji zdalnej, przez co nadaje się idealnie dla organizacji rozproszonych oraz firm, które rozważają wdrożenie systemu komunikacyjnego w modelu usługowym.”

Urządzenie Interaction Edgewspółpracuje z wielofunkcyjnym pakietem oprogramowania do komunikacji IP, Customer Interaction Center (CIC), który oferuje średnim i dużym firmom i centrom kontaktowym takie funkcjonalności jak: menu dostępowe IVR, automatyczna dystrybucja połączeń, wielokanałowe nagrywanie, automatyzacja kampanii wychodzących i inne.

Serwerów mediów Interactive Intelligence odciąża serwer aplikacji CIC, odpowiadając za przetwarzanie dźwięku, co zapewnia wyższą wydajność i niezawodność sprzętu. Serwer SIP przekierowuje połączenia między serwerami w środowiskach korporacyjnej telefonii IP, zwiększając wydajność operacyjną i umożliwiając kontynuację pracy w przypadku utraty łączności z centralą.

Interaction Edgejest oferowane za pośrednictwem globalnej sieci złożonej z ponad 300 resellerów Interactive Intelligence, a także w sprzedaży bezpośredniej.