Przejdź do treści

Rewolucyjna funkcjonalność w inkantor.pl: zlecenia terminowe

Inkantor.pl wprowadził zlecenia terminowe, które pozwalają automatycznie kupować i sprzedawać walutę po wybranym przez klienta kursie. Dzięki temu można na przykład wygodnie oszczędzać gromadząc tańszą walutę na spłatę raty kredytu.

Automatyczny zakup waluty we wskazanym czasie, po kursie rynkowym, to oczekiwane przez wiele osób rozwiązanie. Praca i obowiązki rodzinne utrudniają śledzenie kursów walut i zawieranie transakcji w najbardziej dogodnych momentach. Zlecenie terminowe w inkantor.pl umożliwia wymianę waluty o dowolnie wybranej godzinie i dniu. Następnie, również bez ograniczeń czasowych, można zlecić wypłatę waluty, np. raty kredytowej na wybrane konto bankowe.

– Jest to usługa bezpłatna, niezobowiązująca i jedyna na rynku, która nie zmusza klienta do zamrażania środków na poczet realizacji zleceń, które są składane nawet na kilka miesięcy – mówi Rafał Łyczek z inkantor.pl. – Jeszcze więcej korzyści daje druga opcja zlecenia terminowego – kup/sprzedaj po kursie wskazanym przez klienta. Zdecydowanie zwiększa szanse klienta w stosunku do rynku, czyli dynamicznie zmieniających się kursów walutowych. Kredytobiorcy mogą teraz bez nerwowego spoglądania do komputera „upolować” tańszego franka i euro, czy sprzedać walutę po bardziej satysfakcjonującej cenie – dodaje Rafał Łyczek.

W ramach zlecenia terminowego system inkantor.pl „śledzi” kursy rynkowe co 15 sekund w dni robocze między 8:10 a 16:50. Kiedy kurs waluty odpowiada cenie zadanej przez klienta, system automatycznie zrealizuje i rozliczy transakcję do wysokości środków zdeponowanych w inkantor.pl przez użytkownika.

Drugą ważną cechą zlecenia terminowego wymiany walut w inkantor.pl jest możliwość budowania zapasu na spłatę kredytu. Otwierając zlecenia użytkownik wskazuje cenę po której chce kupić walutę. System inkantor.pl zaczyna śledzić kurs waluty i dokonywać automatycznych transakcji. W ten sposób można kupować waluty nawet wielokrotnie w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca i zbierać na spłatę raty w swoim „portfelu” w systemie inkantor.pl. Skumulowane oszczędności mogą być znaczące, zależnie od kursu walut i wielkości rat kredytu.

W systemie inkantor.pl można też korzystać ze zlecenia stałego spłaty kredytu, w ramach którego wybranego dnia (5., 15., 25.) o godzinie 11:00, system zakupi użytkownikowi walutę po cenie rynkowej oraz automatycznie wyśle na rachunek kredytu walutowego.