Przejdź do treści

Klucze do Świerkowej Polany

Prace przy budowie osiedla Świerkowa Polana w Robakowie dobiegają  końca. Klucze do pierwszych mieszkań otrzymało już piętnaście rodzin. Niebawem kolejne lokale trafią do nowych właścicieli.

Inwestycja realizowana jest przez firmę Skaland sp. z o.o. i złożyło się na nią 12 podmiejskich willi, w których znalazło się 48 dwupoziomowych mieszkań. – Osiedle od samego początku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze względu na ciekawą architekturę i atrakcyjną lokalizację nieopodal Poznania. Budynki  zostały tak zaprojektowane, by każde mieszkanie miało niezależny dostęp do własnego ogródka. Na każdy lokal przypadają po dwa miejsca postojowe – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland sp. z o.o. – Na inwestycji obecnie prowadzone są prace związane z montażem ogrodzenia i zagospodarowaniem  terenu. Jednocześnie systematycznie przekazujemy klucze do kolejnych mieszkań ich nowym właścicielom  – dodaje.

W utrzymanych w klimacie skandynawskim willach znalazły się mieszkania o powierzchni od 60,4 mkw. do 63,6 mkw. Każdy lokal składa się z salonu, kuchni, dwóch łazienek, pomieszczenia gospodarczego i dwóch sypialni. W standardzie deweloper zaoferował klientom przyłącze do kominka, drewniany taras, zewnętrzne rolety okienne i marmurowe parapety.  Firma Skaland zadbała także o infrastrukturę inwestycji, w tym oświetlenie osiedla, a  parking i droga wewnętrzna wykonane zostały z kostki brukowej.

Obecnie deweloper rozpoczął prace budowlane przy II etapie inwestycji w Robakowie. W odróżnieniu od oddawanych lokali, znaleźć tam będzie można mieszkania 3 oraz 4- pokojowe o powierzchni  od 64. do 72 mkw. Prócz większego metrażu nowością  będą lokale mieszkalne z przestrzenią przewidzianą na  prowadzenie działalności handlowo-usługowej. – W przypadku II etapu w standardzie deweloperskim oferujemy naszym klientom m.in. przyłącze do kominka oraz drewniany taras. Każde z mieszkań wyposażone zostanie w instalację c.o. z piecem dwufunkcyjnym oraz domofon i instalację RTV. Wszystko w cenie już od 251 tys. zł – mówi Piotr Swoboda. Deweloper w ramach obecnie realizowanego etapu Osiedla Świerkowa Polana zakłada budowę 140 funkcjonalnych mieszkań, jednakże inwestycja podzielona została na 3 części. Pierwsze mieszkania dostępne będą już w II kwartale 2013 roku.

Niewielkie i zaciszne Robakowo, liczące niespełna tysiąc mieszkańców, wzbudza coraz większe zainteresowanie Wielkopolan. Dzięki bliskości Trasy Katowickiej dojazd do Poznania zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Znajdujący się na obrzeżach miasta kompleks centrów handlowych z M1, Ikea i OBI, stanowi jeden z  atutów tej lokalizacji.