Przejdź do treści

Hicron z certyfikatem Dynamiczna Firma

Przyznany spółce Hicron Certyfikat Dynamiczna Firma jest wyróżnieniem niezależnej wywiadowni gospodarczej HBI dla najlepiej rozwijających się firm.

Podstawę do przyznania certyfikatu stanowiła dynamika rozwoju Hicron, wyrażona m.in. w przyroście wartości zatrudnienia i obrotu, jakie firma osiągnęła w latach 2009-2011. Ponadprzeciętny poziom rozwoju jest bezpośrednim wynikiem ilości i zakresu kontraktów zawartych przez Hicron w tym czasie.

W badanym okresie zatrudnienie w spółce HICRON wzrosło o 75% osiągając obecny poziom 120 osób. Dużą dynamikę wzrostu widać również analizując obroty firmy, które od 2009 roku zwiększyły się ponad dwukrotnie, aż do wartości 26,7 mln zł za 2011 rok. Od 2009 roku firma umocniła swoją pozycję integratora rozwiązań IT nie tylko w Polsce, ale również za granicą, obsługując klientów m.in. w Szwecji, Niemczech, Holandii, USA. Nowe projekty konsultanci  Hicron realizowali m.in. dla klientów z branży automotive, zbrojeniowej, retail, produkcji przemysłowej, w tym dla AmRest, Play, Grupy Man, Volvo CE, Cermag, Profile Vox i wielu innych.

„Certyfikat to najlepszy dowód na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa” – podkreśla w liście gratulacyjnym Sławomir Grzelczak, Vice Prezes Zarządu HBI. „Znaczny wzrost pozycji firmy na rynku nie zostałby osiągnięty, gdyby nie ciężka praca jej przedstawicieli” – dodaje. Wyróżnienie przyznane przez HBI Polska jest więc nie tylko wyrazem uznania za szybki rozwój firmy. Zwracając uwagę na dynamikę rozwoju wynikającą z zaangażowania pracowników, identyfikuje firmę Hicron jako solidnego i perspektywicznego partnera biznesowego.

„Przyznanie certyfikatu Dynamiczna Firma to dla nas sygnał, że podjęliśmy właściwe kroki na drodze do długofalowego rozwoju firmy i cieszy nas fakt, że nasze starania są dostrzegane przez niezależne instytucje” – komentuje Michał Guzek, Członek Zarządu Hicron. „Nasz dynamiczny rozwój zależy nie tylko od właściwych decyzji biznesowych, lecz przede wszystkim od Klientów, którzy postrzegają nas jako firmę godną zaufania. To właśnie dla nich utrzymujemy najwyższą jakość usług Hicron, inwestując w nasz rozwój i podnoszenie kompetencji” – podkreśla.

Ocena rozwoju spółki HICRON, na podstawie której przyznano jest certyfikat Dynamiczna Firma, została dokonana w oparciu o autorski algorytm opracowany przez niezależną firmę HBI Polska. Dane zostały dodatkowo zweryfikowane przez D&B – jedną z najbardziej znaczących wywiadowni gospodarczych, co dodatkowo zwiększa wiarygodność Certyfikatu.

Certyfikat Dynamiczna Firma to trzecie wyróżnienie przyznane firmie Hicron przez zewnętrznych audytorów. W marcu bieżącego roku redakcja MSI (Manufacturing Systems Information), opierając się na opinii klientów Hicron, przyznała spółce tytuł Najlepszego Dostawcy IT dla Przemysłu 2011. Spółka należy również do wąskiego grona polskich przedsiębiorstw cechujących się ponadprzeciętną jakością świadczonych usług, którym przyznany został znak Swissstandards.pl.