Przejdź do treści

Eksport i inwestycje szansą rozwoju regionu i przedsiębiorstw

Co zrobić, aby wziąć udział w zagranicznej misji gospodarczej? Jak zaistnieć w międzynarodowym środowisku podczas targów na całym świecie? W jaki sposób skorzystać z dofinansowania na wdrożenie eksportu?

Odpowiedzi na te pytania poznamy już 26 czerwca w Bydgoszczy podczas konferencji ,,Eksport i inwestycje szansą rozwoju regionu i przedsiębiorstw” organizowanej przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca oraz Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki.

26 czerwca 2012 w Operze Nova w Bydgoszczy odbędzie się konferencja pt. „Eksport i inwestycje szansą rozwoju regionu i przedsiębiorstw”. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca oraz Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki. Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestników konferencji przywitają m.in.: Jan Wyrowiński – Wicemarszałek Senatu, Jerzy Wenderlich – Wicemarszałek Sejmu. W politycznej debacie dotyczącej szans eksportowych Polski weźmie udział Leszek Miller i Kazimierz Marcinkiewicz.

– Konferencja będzie typowo eksperckim spotkaniem, wyjątkowym zarówno w swej formie, jak i treści. Przeanalizujemy otoczenie prawne eksportu na poszczególnych etapach rynków zagranicznych, przedstawimy skuteczność działań promocyjnych i rządowy program wspierania eksportu z uwzględnieniem nowych rozwiązań finansowych i innych instrumentów wsparcia – powiedział Jacek Janiszewski, Przewodniczący Stowarzyszenia Integracja i Współpraca.

W spotkaniu w roli prelegentów udział wezmą specjaliści zajmujący się promocją eksportu między innymi z: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Ministerstwa Gospodarki, Korporacji Ubezpieczeń i Kredytów, Kancelarii Prawnych, Centrum Obsługi Inwestorów i Ekspertów Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.