Przejdź do treści

Point wdraża rozwiązania Fortinet w Grupie Kapitałowej Bomi

Jedna z największych w Polsce sieci delikatesów Bomi buduje zintegrowany system bezpieczeństwa bazujący na rozwiązaniach Fortinet. Wdrożenie realizuje Point Sp. z o.o.

W ramach projektu zainstalowanych zostanie 11 urządzeń FortiGate-60C, które dedykowane są do zabezpieczenia firm o strukturze wielooddziałowej. Zbudowana infrastruktura zapewni wielowarstwową ochronę przed zagrożeniami. Wybrane rozwiązanie – poza funkcjami zabezpieczającymi – zaoferuje wysoką przepustowość, co jest istotne dla środowisk sieciowych wrażliwych na opóźnienia. Zastosowana w rozwiązaniach Fortinet akceleracja sprzętowa umożliwi pracę firewalla z prędkością łącza i porównywalną z nią szybkością modułu IPSec VPN. Pozwoli to na uzyskanie wysokiej wydajności systemów: wykrywania włamań, ochrony przed wirusami, a także przed szpiegującym i złośliwym oprogramowaniem. Ponadto, zaawansowana kontrola aplikacji umożliwi administratorom zdefiniowanie i egzekwowanie polityk bezpieczeństwa dla aplikacji działających w sieci, niezależnie od numeru portu albo typu protokołu używanego do komunikacji.

Point zainstaluje i skonfiguruje platformy, uruchomi system bezpieczeństwa oraz zapewni wsparcie techniczne. Sprzęt i oprogramowanie dostarczy Veracomp SA, jedyny autoryzowany dystrybutor Fortinet w Polsce.

Firma Point posiada najwyższy status Złotego Partnera Fortinet, w tym kwalifikacje FortiMail Specialist i FortiWeb Specialist oraz tytuł Fortinet Technology Expert.