Przejdź do treści

NaviExpert liderem testu Auto Moto

4 etapy, 5 aut, 87 godzin jazdy, 6000 kilometrów – tak redakcja miesięcznika Auto Moto testowała pięć nawigacji omijających korki: AutoMapę, Garmina, Mio, NaviExpert i TomToma. Najlepszy okazał się NaviExpert.

Podczas testu redakcja sprawdziła nawigacje wiodących producentów na rynku. Programy były testowane na czterech odcinkach: Warszawa-Gdańsk, Gdańsk-Poznań, Poznań-Wrocław, Wrocław-Warszawa.

Jedynym kryterium był łączny czas przejazdu wszystkich czterech etapów. Istotne były zatem przede wszystkim aktualność map oraz wykorzystanie napływających na bieżąco informacji o zmieniających się warunkach drogowych. Co ważne, uczestnicy testu nie mogli łamać przepisów i musieli stosować się dokładnie do instrukcji przekazywanych przez poszczególne nawigacje. Relację z testu można przeczytać w najnowszym numerze miesięcznika Auto Moto.

– Bardzo się cieszymy, że tym razem nasza nawigacja mogła zmierzyć się z konkurentami na trasie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy ekspertami w szybkim prowadzeniu do celu – komentuje Paweł Kozłowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Miejsce

Aplikacja

Łączny czas przejazdu wszystkich odcinków

Strata do lidera

1.

NaviExpert

16 h 37 min

2.

TomTom

17 h 19 min

42 min

3.

Garmin

17 h 41 min

1 h 4 min

4.

Mio

17 h 42 min

1 h 5 min

5.

AutoMapa

18 h 8 min

1 h 31 min

Wyniki testu i podsumowanie łączne czasu przejazdu z wykorzystaniem poszczególnych nawigacji – opracowanie na podstawie materiałów redakcji Auto Moto.

NaviExpert jest liderem niezależnych testów prowadzonych przez redakcje czasopism motoryzacyjnych i technologicznych. W czerwcu zwyciężył także w teście aplikacji do nawigacji w smartfonach, zorganizowanym przez PC Format.

Wielki Test Nawigacji przeprowadzony przez Antyradio we współpracy z Auto Światem w kwietniu tego roku pokazał, że NaviExpert świetnie sprawdza się w miejskich warunkach. Przejechanie wszystkich wyznaczonych przez organizatorów tras razem z NaviExpert zajęło ekipom w sumie 198 minut. Drugie miejsce zajęła AutoMapa, z wynikiem 230 minut. Na trzecim miejscu usytuował się Google Navigation z czasem 336 minut, z kolei na czwartym – Nokia Maps z czasem 349 minut.

W marcu tego roku poświęcony korkom serwis korkosfera.pl, korzystający z tych samych co nawigacja NaviExpert danych o natężeniu ruchu drogowego, zwyciężył w teście przeprowadzonym przez tygodnik motoryzacyjny Motor. Aplikacja NaviExperta zdobyła aż 13 pkt, podczas gdy serwis TomTom – który zajął drugie miejsce – 9 pkt.

Podobnie miażdżące było zwycięstwo NaviExpert w teście przeprowadzonym w grudniu 2011 roku. Na stosunkowo krótkiej trasie Warszawa – Łódź, ekipa jadąca z NaviExpert zyskała 2 godziny przewagi nad rywalami. Dzięki unikatowy technologii pozwalającej omijać korki, w przeprowadzonym przez Motor, NaviExpert zostawił w tyle inne nawigacje online – Garmin, TomTom, Navigon i AutoMapę. Przejazd na trasie między Warszawą, a Łodzią zajął z nawigacją NaviExpert 2 godziny i 49 minut, podczas gdy korzystający z pozostałych testowanych nawigacji na pokonanie tej trasy potrzebowali ponad 4 godzin.