Legimi dołącza do sieci dystrybucji Virtualo – firmy łączą siły

Rozpoczął się kolejny etap współpracy czołowych polskich firm działających w branży publikacji cyfrowych. Klienci księgarni Legimi.com mogą już zamawiać tysiące tytułów dostarczanych przez Virtualo, największego dystrybutora ebooków w Polsce. Współpraca jest obustronna, gdyż od kilku miesięcy Virtualo zabezpiecza pliki znakiem wodnym dostarczanym przez Legimi.

Legimi to jedna z najbardziej innowacyjnych firm w branży e-książek w Polsce, oferuje klientom swojej księgarni m.in. usługę czytania w chmurze (obejmującą systemy operacyjne iOS, Android, Windows Phone oraz PC), funkcję text-to-speech, zaawansowany system statystyk czytelniczych, a także możliwość czytania w aplikacjach Legimi plików zamówionych w innych księgarniach.

Powiększenie liczby tytułów o kilka tysięcy, a przede wszystkim udostępnienie ich ze znakiem wodnym, bez uciążliwych zabezpieczeń DRM, jest niezwykle istotnym etapem w rozwoju naszej księgarni. Obecnie to standard, a Virtualo jest gwarantem jakości dla tego standardu, co jest ważne nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszych klientów – podkreśla Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. – Jak widać, konkurujące ze sobą firmy są w stanie działać wspólnie dla rozwoju całego rynku e-książek. To niezwykle budujące.

Virtualo jest liderem wśród hurtowych dostawców ebooków oraz audiobooków. Z ich usług korzystają takie księgarnie jak Empik.com, Merlin.pl, Gandalf.com.pl., C.H.Beck oraz wiele innych. Zdecydowana większość (ok. 80% całej oferty) ebooków zabezpieczona jest wygodnym dla klienta znakiem wodnym i dostępna w formatach EPUB, MOBI i PDF.

Rozszerzenie naszej sieci dystrybucyjnej o Legimi jest naturalną konsekwencją przyjętej strategii, zakładającej nawiązywanie współpracy ze stabilnymi podmiotami, gwarantującymi wysoką jakość współpracy – komentuje Robert Rybski, prezes Virtualo. – Jestem przekonany, że wspólne działania na rzecz rozwoju rynku, szczególnie będącego na tak wczesnym etapie rozwoju, są w stanie znacząco zwiększyć zainteresowanie e-książkami zarówno wydawców, jak i czytelników – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu