Przejdź do treści

Płomienne wizje, czyli Konsole RTV Wickford, Novara, Windham marki Optiflame

Wypoczynek w blasku płomieni, przy ulubionym serialu lub meczu, a co więcej funkcjonalne wykorzystanie mebli? To możliwości jakie niesie ze sobą użytkowanie nowości z katalogu Optiflame 2012 – konsoli RTV Wickford, Novara, Windham. Swoją estetyką i praktycznym zastosowaniem modele nawiązują do wzornictwa Bauhaus.  Założenia tej niemieckiej szkoły łączą w sobie walory użytkowe, jak również wizualne, dzięki czemu nowe kominki marki Optiflame są równocześnie praktyczną, jak i stylową propozycją dla miłośników oryginalnych wnętrz.

Wickford, Novara i Windham to szafki na sprzęt RTV z wbudowanym kominkiem. Dzięki połączeniu tych dwóch ról modele są doskonałym rozwiązaniem w przypadku przestrzeni, gdzie oszczędność miejsca jest jednym z priorytetów. Również brak konieczności posiadania systemu kominowego jest zdecydowanym atutem w przypadku właścicieli mieszkań o ograniczonej powierzchni. Blat, na którym stawiamy telewizor, umieszczony jest nad paleniskiem, a dodatkowe półki pozwalają wykorzystać przestrzeń na odtwarzacz Blu-ray, płyty, książki czy ozdoby.

Kominki z funkcją stolika RTV marki Optiflame dostępne są w trzech wersjach, różniących się stylem i rozmiarem. Najbardziej klasyczny to wykończony w kolorze orzecha i wyposażony w przydymione drzwiczki model Wickford. Jego konserwatywny wygląd doskonale współgra z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi: kominek wystarczy podłączyć do prądu, a następnie włączać i wyłączać go za pomocą pilota bez konieczności podnoszenia się z kanapy, czy ulubionego fotela. Bardziej nowoczesne przestrzenie urozmaicić można równie funkcjonalną, lecz zdecydowanie bardziej minimalistyczną szafką Novara. Jej szczególnymi atutami są oszczędne, oparte na kątach prostych kształty i wykończenie w kolorze czarnym. W przeciwieństwie do Wickford, Novara nie posiada przezroczystych drzwiczek, a jedynie półki z przydymionego szkła. Najbardziej uniwersalny pod względem wzornictwa konsola RTV Windham charakteryzuje się reprezentacyjnym wykończeniem w kolorze mocha, a chromowane elementy nadają mu nowoczesnego wyrazu.

Producent modeli Wickford, Novara i Windham zadbał, aby wygląd szedł w parze z łatwością obsługi i energooszczędnością. Łatwość przyłączenia i obsługi kominków uzupełniają niskie koszty użytkowania – pobór energii przez efekt optyczny na poziomie 125W powoduje, że godzina wizualizacji efektu płomienia i płonących polan uszczupli nasz budżet domowy jedynie o 8 gr. Co więcej, termowentylatory o mocy grzewczej 1,2 kW, kontrolowane za pomocą termostatu gwarantują, że ciepło generowane w trybie grzania jest równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu, co zapewnia komfort i optymalne wykorzystanie energii cieplnej. Co więcej na uwagę zasługuje fakt, iż efekt płomienia działa niezależnie od trybu grzania, co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania konsoli.

Dzięki szafkom na sprzęt RTV z wbudowanymi kominkami marki Optiflame nawet małe mieszkania przeistoczą się w przytulne i oryginalne przestrzenie, a efekt płonących polan dodatkowo ociepli atmosferę podczas wypoczynku przy ulubiony serialu.

Wickford:

  • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 670x1350x520 mm
  • Pobór energii przez efekt optyczny: 125 W
  • Cena brutto: 3 590, 00 zł

Novara:

  • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 611x1629x406 mm
  • Pobór energii przez efekt optyczny: 125 W
  • Cena brutto: 2 390, 00 zł

Windham:

  • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 710x1350x530 mm
  • Pobór energii przez efekt optyczny: 125 W
  • Cena brutto: 3 350, 00 zł