Przejdź do treści

OPTeam: umowy na blisko 9,6 mln zł z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

Giełdowa spółka OPTeam wyposaży Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach w dwa nowoczesne data center. Wartość umów, które zostaną zawarte 28 czerwca, wyniesie ok. 9,58 mln zł brutto.

OPTeam wygrał przetarg składający się z dwóch zadań obejmujących wyposażenie siedleckiego uniwersytetu  w urządzenia komputerowe oraz oprogramowanie ­−­ wynika z informacji uzyskanych przez spółkę. W dwóch budynkach Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego powstaną nowoczesne serwerownie w oparciu o przełączniki sieciowe pracujące z prędkością 10Gb/s. W budynkach zostanie zainstalowane w sumie 30 serwerów wraz z oprogramowaniem do wirtualizacji dodatkowo zwiększającym ich możliwości.

–  Polskie uczelnie stają się coraz nowocześniejsze, zinformatyzowane. Bardzo nas cieszy, że możemy mieć w tym swój udział – mówi Andrzej Pelczar, prezes OPTeam S.A.

OPTeam jest dobrze znany z szerokiej oferty dla placówek edukacyjnych. Z rozwiązań firmy korzysta około 90 szkół wyższych. Spółka wdrożyła system uwierzytelnienia i autoryzacji oraz oprogramowanie informatyczne usprawniające proces dydaktyczny i organizację pracy uczelni m.in. dla Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W ramach konsorcjum dostarczyła także sprzęt i oprogramowanie niezbędne do pracy serwerowni uczelni oraz wdrożyła system informatyczny wspierający prowadzenie prac badawczo-naukowych na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Na potrzeby polskich uczelni spółka stworzyła oprogramowanie do śledzenia losu absolwentów, które cieszy się dużym zainteresowaniem szkół wyższych. OPTeam jest też zdecydowanym liderem na rynku elektronicznych legitymacji studenckich w Polsce.

Szczegóły umów z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach zostaną przedstawione w dniu podpisania umowy – 28 czerwca.