Przejdź do treści

Na Białołęce powstaną apartamenty Atal Marina

Ruszyła budowa osiedla Atal Marina, pierwszej warszawskiej inwestycji ATAL S.A., dewelopera specjalizującego się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów. Inwestycję wyróżnia niebanalny projekt architektoniczny i ciekawa lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału Żerańskiego, przy ul. Krzyżówki na warszawskiej Białołęce. Dla zwiększenia komfortu mieszkańców osiedle zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający ruch pojazdów jedynie pod ziemią. Szacowana wartość inwestycji wynosi 55,8 mln PLN. Osiedle zostanie oddane do użytku w II kwartale 2014 roku.

Osiedle Atal Marina będzie się składać z pięciu cztero- i pięciokondygnacyjnych budynków. W nowo powstających obiektach znajdzie się 178 lokali o powierzchni od 33 do 110 mkw. Każde z  mieszkań posiadać będzie przestronny taras, a te zlokalizowane na parterze ogródek z możliwością indywidualnego zagospodarowania. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano 222 miejsca postojowe w garażach podziemnych. Ponadto na terenie osiedla znajdzie się plac zabaw dla dzieci oraz przestrzeń rekreacyjna, która będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowita powierzchnia Atal Marina wyniesie ponad 19 tys. mkw.

Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Osiedle znajduje się nad samym Kanałem Żerańskim, prowadzącym wprost do Jeziora Zegrzyńskiego. W ramach inwestycji zagospodarowane zostanie nabrzeże, na którym powstanie przystań udostępniona mieszkańcom osiedla. Miejsce to jest szczególnie popularne wśród amatorów sportów wodnych oraz osób lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia rowerów oraz sprzętu wodnego.

Atal Marina to nasza pierwsza warszawska inwestycja. Zależało nam, by projekt ten był wyjątkowy i wyróżniał się na bogatym stołecznym rynku. Nie boimy się budować z rozmachem i szukamy niekonwencjonalnych rozwiązań architektonicznych. Jesteśmy przekonani, że oryginalny projekt, optymalna lokalizacja oraz funkcjonalne wnętrza, połączone z atrakcyjnymi cenami, będą odpowiedzią na oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów – mówi Zbigniew Juroszek, Prezes ATAL S.A.

Koncepcja architektoniczna osiedla, opracowana przez pracownię „Marek Rytych Architekt”, zakłada wkomponowanie budynków w krajobraz pobliskiej przyrody. Projekt charakteryzują proste, modernistyczne bryły, otoczone przestronnymi tarasami. Ich intrygujące, nieregularne kształty osadzono na stalowych, imitujących pnie drzew słupach. Przewaga okien balkonowych nadaje inwestycji efekt lekkości, a także pozwala na optymalne doświetlenie mieszkań.

Osiedle Atal Marina powstaje w popularnej, rozwijającej się dzielnicy mieszkaniowej Białołęka. W okolicy inwestycji znajdują się obiekty użyteczności publicznej, szkoły, zakłady opieki zdrowotnej oraz sklepy. Ta część Warszawy obfituje w różnorodne obiekty sportowe, takie jak fitness cluby, basen, kort tenisowy czy ścianka wspinaczkowa. W pobliżu Atal Marina znajdują się liczne boiska oraz wielofunkcyjny kompleks sportowy „Orlik”. Ponadto doskonale rozwinięty węzeł komunikacyjny umożliwia sprawny dojazd do centrum Warszawy. Osiedle posiada również komfortowe połączenia z autostradą A2, drogami ekspresowymi i krajowymi.

Sprzedaż mieszkań ruszyła z końcem kwietnia. Ich ceny kształtują się od 5980 zł za mkw. Wykończenie lokali pod klucz będzie dostępne w atrakcyjnej cenie 200 zł za mkw. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.atal.pl