Przejdź do treści

Statoil dobrze współgra z Euro 2012

30 kwietnia wystartowała nowa kampania reklamowa sieci stacji benzynowych Statoil, autorstwa Grupy McCann, zrealizowana przez zespół Momentum, z Hot Dogiem XXL w roli głównej.

Hasłem przewodnim koncepcji kreatywnej jest slogan „dobrze współgra”, posiadający wielowymiarowy wydźwięk komunikacyjny. Nawiązuje on zarówno do bliskiego, dobrego sąsiedztwa stacji Statoil i sklepu samoobsługowego, jak również do sportowych emocji trwających rozgrywek Euro 2012.

Hasło to stało się podstawą do stworzenia elastycznej platformy komunikacyjnej opartej na serii promocji i działań wizerunkowych obejmujących całą gamę produktów i usług dostępnych na stacji. Gra słowna w inteligentny sposób przywodzi na myśl piłkarskie rozgrywki i jest zapowiedzią niepowtarzalnej atmosfery Europejskich mistrzostw w piłce nożnej.

Pomimo, że Statoil nie jest oficjalnym sponsorem piłkarskich rozgrywek Euro 2012, jest gotowy do zaspokojenia wzmożonego apetytu kibiców. Z tej właśnie okazji, Statoil, wprowadza na rynek nowy produkt – Hot Doga XXL. Na duże emocje i na duży apetyt.

Realizacja strategii komunikacyjnej opracowanej przez McCann Worldgroup,  ze szczególnym udziałem agencji marketingu zintegrowanego – Momentum, została zaplanowana na miesiące maj – czerwiec, jako część BTL-owa oraz ATL-owa.

Na stacjach benzynowych Statoil można zobaczyć  POS-y z hasłem „Apetyt kibica dobrze współgra z Hot Dogiem XXL”.  Telewizyjna część kampanii jest realizowana w najlepszym czasie antenowym, przed i po prognozie pogody, w dwóch największych stacjach telewizyjnych: Polsacie i TVP. Apetyt kibica będą wzmagać ośmiosekundowe billboardy sponsorskie.

Za zakup mediów odpowiada dom mediowy MPG.