Wspólne aukcje dzieł sztuki Agry-Art i WP.PL

Dom Aukcyjny Agra-Art oraz jeden z największych portali w Polsce, Wirtualna Polska, będą razem prowadzić aukcje w internecie. Pierwsza wspólna licytacja dzieł sztuki ruszyła 12 czerwca i potrwa tydzień. Będzie można brać w niej udział w dwóch miejscach: na stronie internetowej domu aukcyjnego agraart.pl oraz na art.wp.pl.

– Spodziewamy się, że dzięki medialnemu wsparciu WP.PL znacząco poszerzy się grono kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej – wyjaśnia Maciej Polkowski, Specjalista ds. e-Finance w Wirtualnej Polsce. Osoby które chciałyby rozpocząć przygodę z inwestowaniem w młodą sztukę, a nie wiedzą jak się do tego zabrać, otrzymają teraz proste i wiarygodne narzędzie. Pozwoli im ono postawić pierwszy krok w tym świecie. Także ci, którzy po prostu poszukują oryginalnego prezentu, będą mogli wybrać coś interesującego spośród 50-60 dzieł wystawianych na naszych licytacjach. Mamy nadzieję, że nasze przedsięwzięcie to kolejny krok na drodze popularyzacji sztuki współczesnej wśród Polaków – mówi Konrad Szukalski, wiceprezes Agry-Art.

Po pierwsze: pewność

Agra-Art w pełni gwarantuje autentyczność oferowanych prac. Każdy z obiektów, zanim zostanie zakwalifikowany do publicznej sprzedaży, jest oceniany i opisywany przez grupę profesjonalnych ekspertów od lat współpracujących z domem aukcyjnym. – Nasz projekt to próba ograniczenia „wolnej amerykanki” na internetowym rynku antykwarycznym. Użytkownik WP.PL, który będzie chciał kupić rysunek np. Franciszka Starowieyskiego, biorąc udział we wspólnej aukcji, nie będzie musiał martwić się czy ta praca jest oryginalna i rzeczywiście wyszła spod ręki artysty. Będzie miał pewność, że jest ona prawdziwa – dodaje Konrad Szukalski.

Dzieła sztuki za niewielkie pieniądze

Organizowane co miesiąc przez Agrę-Art internetowe aukcje sztuki współczesnej, na których oferowane są zarówno prace klasyków sztuki powojennej (Jerzego Nowosielskiego, Zdzisława Beksińskiego, Franciszka Starowieyskiego, Edwarda Dwurnika), jak i debiutujących dopiero absolwentów szkół plastycznych, rozgrywają się na stronach agraart.pl od 2004 roku. Warto dodać, że ceny wywoławcze większości prac wynoszą 100 zł, pozostałe obiekty wyceniane są od 500 lub 1000 zł. Często na internetowych licytacjach Agry-Art trafiają się prawdziwe cenowe okazje. W maju jedną z nich była np.: praca Jana Lebensteina z 1965 roku wystawiona na licytację z ceną wywoławczą 1000 zł, a sprzedana za 3900 zł.

Więcej informacji:

art.wp.pl

agraart.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu