Wojciech Okoński, prezes ROBYG SA Biznesmenem Roku w Pomorskiem

Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu ROBYG SA, został uhonorowany tytułem „Biznesmena Roku” województwa pomorskiego w XVIII edycji plebiscytu organizowanego przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego. Członkowie Konwencji wyłonili zwycięzcę z grona 10 nominowanych. Konkurs ma na celu nagrodzenie ludzi biznesu Pomorza, legitymujących się wielkimi osiągnięciami gospodarczymi i kierujących się zasadami etycznymi w biznesie. Spółka ROBYG SA realizuje obecnie 3 inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku.

Organizatorem plebiscytu „Biznesmen Roku” województwa pomorskiego od początku istnienia konkursu, czyli 1995 roku, jest Konwencja Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego, we współpracy z marszałkiem pomorskim Mieczysławem Strukiem i pod patronatem honorowym marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza. Jury konkursu obradowało w składzie 30 członków.

„Od lat inwestujemy w województwie pomorskim, traktując ten region jako jeden z bardziej perspektywicznych w Polsce. Obecnie jesteśmy w trakcie uruchamiania kolejnych etapów sprzedaży osiedla Słoneczna Morena. Planując nasze przedsięwzięcia zawsze stawiamy sobie za cel uczynienie z nich atrakcji architektonicznych nie tylko dla mieszkańców, ale i dla miasta” – powiedział Zbigniew Wojciech Okoński.

Zbigniew Wojciech Okoński od 2007 roku jest prezesem zarządu ROBYG SA, a w czerwcu 2011 roku został wybrany na stanowisko prezesa zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wcześniej, jako wiceprezes Prokom Investments – w latach 1998-2007 – stworzył od podstaw segment deweloperski grupy. Jest m.in. współautorem koncepcji Miasteczka Wilanów, jednego z najciekawszych współczesnych założeń urbanistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, odznaczonej „Nagrodą za doskonałość”, przyznawaną przez międzynarodowy Urban Land Institute. W poprzednich latach był Ministrem Obrony Narodowej, a wcześniej Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą, a ponadto był związany z firmami Elektrim, BRE Bank oraz Państwową Agencją Inwestycji Zagranicznych.

Aktualnie Grupa ROBYG jest zaangażowana w trzy inwestycje w Gdańsku:

  • W ramach projektu Słoneczna Morena Grupa przewiduje wybudowanie zróżnicowanych architektonicznie osiedli mieszkaniowych, składających się z domów typu bliźniak, apartamentowych willi miejskich, domów wielorodzinnych oraz dwóch apartamentowych budynków wysokościowych. Inwestycja obejmuje 1.571 lokali, o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 116.176 mkw.
  • Lawendowe Wzgórza to inwestycja obejmująca nowoczesne, funkcjonalne budynki o zróżnicowanej architekturze, w tym mieszkań popularnych, domów jedno- i wielorodzinnych, a także terenów rekreacyjnych, przy wykorzystaniu sprzyjającego naturalnego ukształtowania terenu. Inwestycja zakłada wybudowanie w 6 etapach kompleksu 1.191 lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej około 76.333 mkw.
  • Albatross Towers to zespół 17-piętrowych wież w Gdańsku, wykonany ze szlachetnych materiałów wykończeniowych, łączących część mieszkalną z dwupoziomowym garażem podziemnym oraz dużą ilością balkonów i loggii z widokiem na Zatokę Gdańską.

Grupa ROBYG była wielokrotnie wyróżniona w prestiżowych konkursach rankingach branży deweloperskiej. W 2012 ROBYG znalazł się w pierwszej dziesiątce listy 50 największych firm deweloperskich w Europie Środkowej. W 2011 roku spółka zdobyła tytuł Pracodawcy Roku w grupie firm deweloperskich, w konkursie organizowanym przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa oraz zajął 6. miejsce w rankingu „Mieszkaniowa marka roku – znajomość firm deweloperskich w największych miastach”. ROBYG uzyskał również nominację do nagrody „Eurobuild Awards” w 2010 roku. Dodatkowo spółka otrzymała tytuł i statuetkę „Kryształowego Dewelopera 2007”, za dynamiczny rozwój firmy, ekspansję poza rynek warszawski oraz wysoką jakość obsługi klienta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu