SunGuard – szkło z filtrem nie tylko na lata

Według najnowszych badań nadmierny poziom promieniowania UV może prowadzić do nowotworów, starzenia się skóry, a także chorób oczu. Ultrafiolet pochodzący ze światła słonecznego ma również degradujący wpływ na tworzywa sztuczne i prowadzi do niszczenia i blaknięcia przedmiotów codziennego użytku. Odpowiedzią na te zagrożenia wewnątrz budynków może być gama produktów przeciwsłonecznych Guardian Częstochowa wraz z najnowszym szkłem SunGuard High Selective SN 70/37, które zmniejsza przepuszczalność promieni UV TUV o prawie 70% w porównaniu do tradycyjnej szyby.

Gdy wyjeżdżamy na egzotyczne wakacje lub po prostu lubimy spacery w pełnym słońcu, skórę chronimy kosmetykami z filtrami UV. Ale czy myślimy podobnie znajdując się wewnątrz budynku? Tradycyjna szyba niskoemisyjna o współczynniku Ug=1,1 W/(m2K) (o budowie 4-16-4) przepuszcza około 35% szkodliwego promieniowania UV – to dużo w porównaniu z dostępnymi współcześnie rozwiązaniami technologicznymi. Aby również zaradzić problemowi nadmiernej przepuszczalności promieniowania ultrafioletowego Guardian Częstochowa stworzył szkło przeciwsłoneczne SunGuard High Selective SN, które – w najnowszej wersji 70/37 (dostępnej również w unikalnej opcji do hartowania) – nie tylko ogranicza przenikanie tego niebezpiecznego promieniowania o ponad dwie trzecie, ale także obniża współczynnik Ug do 1,0 W/m2K.  Dzięki zastosowaniu szyb z tym wyjątkowym szkłem dbamy więc nie tylko o własne zdrowie, ale również o portfele poprzez zmniejszanie kosztów energii, zużywanej zarówno na ogrzewanie jak i chłodzenie pomieszczeń.

Najbardziej wymagającym Guardian Częstochowa  proponuje dodatkowe zabezpieczenie w postaci szkła laminowanego LamiGlass 44.4 w klasie bezpieczeństwa P4A oparte na szkle powlekanym SunGuard High Selective SN 70/37. Efektem jest całkowite zatrzymanie promieniowania UV, a także – z wyjątkową folią Sound Reduction – zwiększona izolacyjność akustyczna.

Promieniowanie ultrafioletowe to nie jedyne zagrożenie płynące ze słońca. Elewacje budynków podatne są również na przegrzewanie się: od strony wschodniej w godzinach porannych, od zachodniej – po południu. Z kolei elewacje zwrócone w kierunku południowym przyjmują duże dawki energii słonecznej przez cały dzień. Dlatego, aby obniżyć stopień nagrzewania się budynków, warto zastosować szkła przeciwsłoneczne.

Przykładem dbałości o komfort użytkowników budynków są rozwiązania zastosowane w  warszawskim apartamentowcu Złota 44 – jednym z najnowocześniejszych budynków powstających obecnie w Europie. Elewacja budynku jest pokrywana zestawami trzyszybowymi ze szkłem SunGuard High Selective z trzech stron (od wschodu, południa i zachodu). Dzięki temu udaje się zredukować ilość energii przenikającej do budynku w porach gorących i zmniejszyć ryzyko nadmiernego lśnienia słonecznego. Minimalna emisyjność szkła SunGuard High Selective jest doskonałym sposobem na ograniczenie kosztów ogrzewania, kiedy słońce nie operuje: rano od strony zachodniej i po południu od strony wschodniej. Warto dodać, że szkło SunGuard High Selective znalazło zastosowanie również na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, który z pewnością budzi emocje wśród wielu polskich kibiców, śledzących przebieg EURO 2012.

Odpowiednio dobrane szkło SunGuard High Selective, dostępne również wersji laminowanej bezpiecznej i dźwiękoizolacyjnej , a także w wersji przeznaczonej do hartowania, łączy ochronę przed nadmiernym przegrzewaniem z wysoką izolacją termiczną i redukcją lśnienia przy zachowaniu naturalnego światła dziennego. To doskonały wybór pozwalający na obniżenie kosztów klimatyzacji i zwiększenie komfortu w budynkach oraz ograniczenie przenikania szkodliwego promieniowania UV.

Dane techniczne szkła SunGuard High Selective SN 70/37:

1 Guardian Częstochowa, LamiGlass 44.4, SunGuard High Selective SN 70/37

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu