Jeszcze więcej widzów obejrzy wspólnie mecze w Poznaniu

Poznańska oficjalna Strefa Kibica budzi wielkie zainteresowanie mieszkańców, gości z całego kraju i pełna jest barwnych europejskich widzów. Od pierwszego dnia Turnieju w Strefie pojawiło się ponad 240 tysięcy gości, a w środę, w dniu meczu Polski z Rosją padł rekord – ponad 60 tysięcy. Na budzący największe emocje mecz Polski z Czechami miasto przygotowuje dodatkowe miejsce dla kibiców nad Jeziorem Maltańskim.

Po emocjach poprzednich meczów naszej reprezentacji mecz Polski z Czechami będzie wielkim wydarzeniem. Już dziś zapowiada się wysoka frekwencja. To spotkanie, które zadecyduje o dalszych losach naszej reprezentacji w Turnieju.

– Kibice w Poznaniu bawią się znakomicie. Frekwencja jest tak wysoka, że postanowiliśmy na czas sobotniego meczu Polski z Czechami przygotować dodatkowe miejsce do oglądania rozgrywek – mówi Ryszard Grobelny, prezydent Miasta Poznania.

W odpowiedzi na tak duże dotychczasowe zainteresowanie kibiców, na czas spotkania 16 czerwca, miasto w uzgodnieniu ze strażą pożarną, służbami medycznymi i WOPR, zdecydowało, że kibice będą mogli obejrzeć mecze także na Malcie.

– Malta to miejsce, które od zawsze budzi sympatię poznaniaków i jest stałym punktem spotkań, atrakcji i aktywności sportowych – dodaje prezydent Miasta Poznania.

Dodatkowa przestrzeń dla kibiców znajdzie się na Polanie Harcerza. Na dużym ekranie, najbliższe spotkanie Polaków będzie mogło obejrzeć 7 tysięcy osób. Wstęp będzie bezpłatny, a strefa funkcjonować będzie w godz. 18.00–24.00. Miejsce zostanie zabezpieczone przez 80 pracowników ochrony, 2 karetki pogotowia i 3 piesze patrole medyczne. Dla kibiców dostępna będzie również dotychczasowa infrastruktura Malty – czynne będą punkty gastronomiczne.

W przypadku szybkiego zwiększania się liczby osób w Oficjalnej Strefie Kibica na placu Wolności, uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja miejska dowożąca uczestników na Maltę. Autobusy zabiorą kibiców z przystanku przy Strefie Kibica na Al. Marcinkowskiego. Na Maltę będzie można dojechać także bezpłatną linią Contibusa, który dodatkowo będzie zatrzymywać się na ul. abpa A. Baraniaka.

Przygotowane w ten sposób miejsce dla widzów zapewni komfort oglądania meczu Polski z Czechami, ale przyda się na pewno również wtedy, gdy nasza reprezentacja wyjdzie z grupy i tłumy kibiców pojawią się na meczach ćwierćfinałowych czy nawet półfinałowych. Trzymamy kciuki za polską reprezentację. Zapraszamy do Strefy Kibica na placu Wolności lub na wspólne oglądanie meczu i kibicowanie na Malcie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu