FL Technics Spare Parts pozyskało do demontażu kolejnego Airbusa A320

FL Technics Spare Parts, będące częścią FL Technics, globalnego dostawcy zintegorwanych usług serwisowych dla samolotów, zakupiło kolejną maszynę typu Airbus A320 (MSN391), która zostanie rozebrana na części zamienne. Zdemontowane składniki samolotu zostaną użyte do poszerzenia oferty części zamiennych i komponentów, a także do powiększenia możliwości magazynu FL Technics.

Decyzja FL Technics o pozyskaniu dodatkowego Airbusa A320 została podyktowana nie tylko gwałtownie rosnącym w Europie Centralnej i Wschodniej oraz krajach Wspólnoty Niepodległych Państw popytem na części i komponenty do tego typu samolotu, ale także potrzebą zapewnienia szerokiego asortymentu części w magazynach spółki w Warszawie, Wilnie, Kuala Lumpur i Moskwie. Maszyna zostanie rozmontowana w miejscu zakupu – w Holandii.

– Nasz najnowszy nabytek jest dowodem na to, że mając nastawienie na nowe generacje samolotów wciąż rozwijamy usługi dla „klasyków” branży lotniczej – Airbusa A320 i Boeinga 737. W latach 2010-2011 dokonaliśmy wystarczających inwestycji w zapasy magazynowe rozmontowując 15 różnych samolotów. Aby zapewnić w przyszłości naszym klientom jak najszerszą ofertę części zamiennych i komponentów planujemy dalsze pozyskiwanie maszyn do demontażu, a do 10 sztuk zostanie rozmontowanych do końca tego roku – komentuje Paulius Kavaliauskas, dyrektor departamentu sprzedaży części i materiałów w FL Technics.

FL Technics Spare Parts, mające siedzibę, infrastrukturę technicznę i magazyn w Wilnie, a także magazyny w Polsce, Malezji i Rosji, oferuje szeroki zakres usług związanych z częściami zamiennymi, w tym m.in. sprzedaż, wymianę, wynajem, programy PBH, dostęp do rezerwy komponentów, logistykę, całodobowe wsparcie w sytuacjach AOG itp. Firma oferuje wsparcie techniczne w zakresie lotniczych części zamiennych, w tym komponentów silnika, a także  kół i hamulców, jednostek zasilania, podwozia, pokładowych systemów rozrywki oraz przepustnic, elementów poszycia i innych części.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu