Przejdź do treści

Expand Floor Ad – nowy format reklamowy

Sieć reklamowa Evolution Media Net wprowadziła do swojej oferty nowy format reklamowy – Expand Floor Ad. Jest to pierwsza tego typu reklama na polskim rynku, bazująca na formacie Floor Ad.

Klasyczna reklama Floor Ad wyświetla się nad treścią (w tzw. warstwie), jest wyrównana do dolnej krawędzi strony a jej rozmiar wynosi 1024 na 300 pikseli i jest stały. Natomiast w przypadku Expand Floor Ad reklama rozwija się po najechaniu na nią wskaźnikiem myszy. Obszar wzrasta wtedy z domyślnych 1024 na 300 pikseli do 500 pikseli w pionie. Po zdjęciu wskaźnika z obszaru reklamy warstwa zwija się do stanu początkowego.

Floor Ad jest znanym formatem stosowanym przez wszystkie sieci, ale my jako pierwsi wprowadzamy jej nową, zmodyfikowaną formułę. Ten rodzaj reklamy bardzo dobrze sprawdza się w wszystkich kampaniach wizerunkowych. W ofercie naszej sieci będzie dostępny we wszystkich kanałach tematycznych. – mówi Maciej Musioł, COO sieci Evolution.

Expand Floor Ad wyświetla się na stronie tylko przez 15 sekund, a oprócz tego każda kreacja musi zawierać napis ZAMKNIJ. Dzięki ograniczonemu czasowi trwania oraz ulokowaniu na dole strony reklama jest mniej agresywna niż klasyczny top layer, ale równie dobrze zauważalna. Dodatkowy obszar, widoczny dopiero po rozwinięciu, stwarza specjalistom od reklamy nowe możliwości kreacji.

Więcej na stronie:

www.evolutionmedia.pl