Przejdź do treści

Wilanów pięknieje, czyli otwarcie sklepu Bricoman

Po pięcioletniej obecności na polskim rynku sieć Bricoman otwiera czwarty w Polsce, a drugi w Warszawie sklep remontowo-budowlany o łącznej powierzchni zabudowy 7 293 m². Wybór padł na Wilanów, który jest jedną z najszybciej rozbudowujących się dzielnic w stolicy. Lokalizacja w prestiżowej części Warszawy, przy ul. Europejskiej 125, zmotywowała Bricomana do stworzenia obiektu, który swoją bryłą będzie estetycznie wpisywał się w otoczenie.

Tak powstała nietypowa, jak na sklep remontowo-budowlany, konstrukcja o nowoczesnym designie i powierzchni użytkowej 5 570 m². W projekcie zastosowano nowatorskie rozwiązania np. ekologiczny system odprowadzania wody deszczowej czy parking na dachu budynku zajmujący 4 989 m². Budowa nie wymagała wycinania terenów zielonych – teren, na którym powstał market, zajmowały wcześniej niszczejące magazyny.

Otwierając sklep w Wilanowie, chcemy pozytywnie wpłynąć na dzielnicę i jej mieszkańców – mówi Artur Wantuch, dyrektor sklepu Bricoman w Wilanowie. Bricoman, zatrudniając ok. 80 osób będzie jednym z największych pracodawców w tej części Warszawy. Podejmie także konkretne, działania na rzecz dzielnicy – dodaje.

Jedną z ważniejszych inicjatyw będzie pokrycie kosztów materiałów do budowy kładki na skrzyżowaniu ulic Wilanowskiej z Przyczółkową, która wzniesie się nad płynącym tam kanałem. Jej konstrukcja połączy zabytkową część dzielnicy z „plażą Wilanów”, przystankiem autobusowym oraz cmentarzem. Kładkę zbuduje wojsko do końca czerwca 2012 roku. Ponadto, sieć Bricoman zaopiekuje się fragmentem Jeziora Powsińskiego. Pracownicy firmy będą organizować cykliczne akcje sprzątania. Sklep zadba również o swoją najbliższą okolicę – teren przy ul. Uprawnej zostanie wysprzątany i zaopatrzony w kosze na śmieci.

Mieszkańcy Wilanowa i okolic Warszawy znajdą w Bricomanie produkty do budowy, remontu i wykończeniowe, a sezonowo asortyment przeznaczony np. dla ogrodu. Blisko 15 tys. artykułów mieści się na powierzchni 5 294 m². Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i fachowców. Polityka sieci opiera się na stałym utrzymywaniu cen niższych niż u konkurencji oraz wysokiej dostępności towarów. To rozwiązanie eliminuje problem długiego oczekiwania na zamówione przez klienta artykuły. Równolegle do sukcesywnego otwierania kolejnych marketów, Bricoman uruchomił w 2011 r. sklep internetowy, który oferuje produkty ze sklepów stacjonarnych (ok. 15 tys. pozycji). Platforma internetowa Bricomana umożliwia również sprawdzenie dostępności produktów w placówkach handlowych.