Szybsze tempo zatrudniania pracowników w systemie TETA Personel

Dzięki specjalnemu kreatorowi, który automatycznie zaciąga dane osobowe z kartoteki kwestionariuszy, znacznie skraca się proces tworzenia dokumentacji związanej z zatrudnieniem i kartoteką osobową pracowników.

W kartotece kwestionariuszy gromadzone są podstawowe dane kandydatów tj. dane adresowe, informacje o członkach rodziny, informacje o wykształceniu, posiadane uprawnienia, informacje o znajomości języków obcych, przebieg dotychczasowego zatrudnienia, dane dotyczące służby wojskowej. Kiedy zapada decyzja o zatrudnieniu danej osoby, z poziomu kartoteki kwestionariuszy, można rozpocząć procedurę zatrudnienia.

Służy do tego specjalny kreator, na którym dane odnotowane w kwestionariuszu są automatycznie podpowiadane, a dodatkowe informacje związane z zatrudnieniem np. rodzaj umowy, stawka, stanowisko itp. użytkownik uzupełnia przyjmując pracownika. Po zakończeniu procesu system zakłada kartotekę pracownika i dalsza obsługa tej osoby odbywa się już w kartotekach kadrowych.

Nie jest to jedyna możliwość założenia kartoteki pracownika w systemie TETA Personel, ale jeśli w firmie zachodzi potrzeba odnotowywania informacji wynikających z kwestionariuszy osób ubiegających się o zatrudnienie – można dzięki tej funkcjonalności znacznie usprawnić pracę działu personalnego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu