ATAL debiutuje na warszawskim rynku mieszkaniowym

ATAL S.A., deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów, rozpoczyna ekspansję na warszawskim rynku nieruchomości mieszkaniowych. Dotychczas firma realizowała inwestycje we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Łodzi. Właśnie ruszyła budowa jej pierwszego warszawskiego osiedla – Atal Marina.

Zgodnie z danymi GUS w I kwartale tego roku w Warszawie oddano do użytkowania blisko 2,8 tys. mieszkań, czyli ponad 150 proc. więcej niż przed rokiem. Również liczba nowobudowanych mieszkań wzrosła o jedną trzecią w stosunku do analogicznego okresu. Warszawscy deweloperzy sprzedają mieszkania za 6 mld zł rocznie. W Krakowie, Wrocławiu czy Trójmieście poziom sprzedaży na rynku pierwotnym wynosi blisko trzykrotnie mniej. Dobra koniunktura stołecznego rynku i utrzymujący się popyt na mieszkania wpłynęły na decyzję ATAL S.A. o realizacji inwestycji w Warszawie.

Napływ nowych deweloperów do stolicy pozwala na stałe utrzymanie wysokiej jakości oferty mieszkaniowej. Rynek ten jest jednym z najatrakcyjniejszych w Polsce, dlatego przyciąga nowych graczy. Również ATAL postanowił konkurować z najlepszymi, co przełoży się na stałe podnoszenie standardów i jakości naszych inwestycji. Ponadto wysoko postawiona poprzeczka wpłynie na dalszy rozwój firmy – komentuje Zbigniew Juroszek, Prezes ATAL S.A.

W portfolio ATAL znajduje się 18 inwestycji realizowanych w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. Ich łączna wartość wynosi ponad 1,1 miliarda zł. Dotychczas deweloper sprzedał na terenie tych miast ponad 2600 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 164 tys. mkw.

Po sukcesach odniesionych we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Łodzi nadszedł czas na debiut w stolicy. Wieloletnie doświadczenie na tych rynkach oraz wysoki standard i atrakcyjne ceny naszych mieszkań pozwolą na przygotowanie oferty, która zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających warszawskich klientów – mówi Zbigniew Juroszek.

Pierwszą inwestycją dewelopera realizowaną w stolicy będzie Atal Marina zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału Żerańskiego, przy ul. Krzyżówki na Białołęce. Osiedle będzie się składać z pięciu budynków, w ramach których powstanie 178 nowoczesnych mieszkań. Oryginalna koncepcja architektoniczna została opracowana przez pracownię „Marek Rytych Architekt”. Osiedle zostanie oddane do użytku w II kwartale 2014 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu