Western Union i Bank Zachodni WBK SA wprowadzają na rynek polski usługę przekazów pieniężnych realizowanych w sieci bankomatów

Western Union, światowy lider przekazów pieniężnych oraz Bank Zachodni WBK SA wprowadzają w Polsce usługę realizacji przekazów pieniężnych w sieci bankomatów.

Dzięki nowej usłudze klienci Banku Zachodniego WBK SA uzyskują możliwość transferu przekazów pieniężnych Western Union bezpośrednio na konto w banku oraz ich wypłaty w bogatej sieci ponad 1000 bankomatów Banku Zachodniego WBK SA w Polsce. Dodatkowo mogą oni również wysyłać i odbierać pieniądze w sieci ponad 500.000 placówek Western Union zlokalizowanych w ponad 200 krajach i terytoriach świata.

Aby zrealizować wypłatę, korzystając z nowej usługi Western Union, klienci muszą posiadać rachunek w Banku Zachodnim WBK.

„Western Union stale wzbogaca swoją ofertę produktów, aby oferować klientom większy wybór i wygodę, a także inwestuje w znacznym stopniu w rozwój kanałów elektronicznych. Potrzeby klientów w Polsce zmieniają się wraz ze zwiększonym dostępem do nowych technologii. Chcemy umożliwić im dalsze korzystanie z usług Western Union za pośrednictwem nowych rozwiązań. Dzięki współpracy Western Union z Bankiem Zachodnim nasi klienci otrzymują dodatkowe możliwości odbioru pieniędzy”- powiedział Konrad Olszaniecki, Dyrektor na Region Europy Centralnej i Wschodniej.

Korzystając z nowej usługi Western Union, klienci nie musza składać wizyty w placówce Banku Zachodniego WBK SA. Mają możliwość wygodnej realizacji przekazu w dowolnej chwili, dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Klienci mogą zrealizować przekazy, wykonując kilka prostych czynności. Aby odebrać pieniądze powinni wypełnić formularz wyświetlony na ekranie bankomatu, który określa szczegóły przekazu takie jak: numer kontrolny (MTCN – money transfer control number), kwotę przekazu i kraj jego nadania. Spodziewana kwota zostanie przesłana za pośrednictwem bankomatu bezpośrednio na ich rachunek, z którego w następnej kolejności będą mogli wypłacić pieniądze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu