Linie lotnicze Norwegian zamawiają 100 samolotów z rodziny A320neo

Linie lotnicze Norwegian, jedne z największych nisko-kosztowych linii lotniczych w Europie, podpisały umowę zakupu 100 samolotów A320neo. Kontrakt jest wynikiem porozumienia podpisanego w styczniu br. Linie Norwegian dołączyły tym samym do grona grona klientów Airbusa i największych  nabywców modelu A320neo.

Linie lotnicze Norwegian mają rozwiniętą sieć połączeń z Europy do Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu i dynamicznie rozwijają usługi w segmencie nisko-kosztowym. Nowe samoloty będą wyposażone w kabinę w układzie jednoklasowym, zabierającą 180 pasażerów. Nowe samoloty we flocie Norwegian pozwolą liniom na rozwój i realizację strategii modernizacji.

A320neo, który wejdzie do eksploatacji w 2015 r. wyposażony jest w nowe, wydajniejsze silniki w porównaniu z modelem A320. Wyposażenie modelu w najnowszej generacji silniki oraz duże zakończenia skrzydeł tzw. „sharklety” pozwoli zaoszczędzić aż do 15 procent paliwa. Redukcja zużycia paliwa jest równa 1,4 miliona litrów, co odpowiada zużyciu paliwa 1000 średniej wielkości samochodów w skali roku. Na jeden samolot przypada w skali roku redukcja szkodliwych emisji dwutlenku węgla o 3,600 ton. Emisja NOx modelu A320neo jest 50 procent poniżej normy CAEP/6. Model charakteryzuje się też znacznie niższą emisją hałasu.

Dotychczasowy portfel zamówień na samoloty A320neo obejmuje ponad 8400 maszyn. Ponad 5100 samolotw tej rodziny zostało dostarczonych  do ponad 350 klientów i operatorów na wiecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu