ROBYG kupił kolejną nieruchomość na Bemowie

Grupa deweloperska ROBYG zawarła ostateczną umowę nabycia nieruchomości, położonej w Warszawie w dzielnicy Bemowo. Cena działki wyniosła 14 mln zł netto. Powstanie na niej kompleks obejmujący około 300 mieszkań. Teren sąsiaduje z realizowaną obecnie inwestycją Grupy ROBYG o nazwie Osiedle Kameralne.

Nowo zakupiony przez spółkę zależną od ROBYG SA teren mieści się na warszawskim osiedlu Jelonki, w okolicy skrzyżowania ulic Połczyńskiej i Powstańców Śląskich (dzielnica: Bemowo).

„Po I kwartale 2012 roku jesteśmy wiceliderem wśród deweloperów pod względem liczby sprzedanych mieszkań. Tę pozycję zawdzięczamy zawarciu w tym okresie aż 301 umów z klientami, a w całym 2012 roku chcemy ponownie przekroczyć 1000 – podobnie jak w ubiegłym roku, gdy sprzedaliśmy aż 1019 lokali. Nasze doświadczenie pokazuje, że aby znaleźć nabywców na około 250 mieszkań w kwartale, należy dysponować ofertą około 1000 w tymże okresie. Konsekwentnie pracujemy nad zwiększeniem portfolio naszych inwestycji, a zakup terenu na Bemowie to jeden z bardzo istotnych projektów. Duże zainteresowanie klientów i doskonałe wyniki sprzedaży mieszkań I etapu inwestycji Osiedle Kameralne, która sąsiaduje z nowo zakupionym terenem, pozwalają nam oczekiwać powodzenia także kolejnego przedsięwzięcia w tej lokalizacji” – powiedział Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu ROBYG SA.

W I kwartale 2012 ROBYG zakończył realizację dwóch warszawskich inwestycji: City Apartments etap II oraz Osiedle Kameralne etap I. W sumie obie inwestycje opiewają na łącznie 363 lokale, z których 228 przypada na etap II City Apartments, a 135 na etap I Osiedla Kameralnego, w którym ROBYG posiada 50% udziałów.

Osiedle Kameralne, zlokalizowane na warszawskich Jelonkach, obejmuje trzy dwupiętrowe, nowoczesne kamieniczki, liczące łącznie 133 mieszkania (I etap inwestycji). Obok nich powstanie też większy, czteropiętrowy budynek wielorodzinny, mieszczący około 90 mieszkania (II etap).

Grupa ROBYG zawarła w I kwartale 301 przedwstępnych umów sprzedaży lokali i przekazała 191 lokali, głównie pochodzących z etapów inwestycji zakończonych w IV kwartale 2011 roku i I kwartale 2012.

ROBYG nieustanie rozwija swoją ofertę rozpoczynając budowę kolejnych osiedli. W I kwartale 2012 do oferty sprzedaży trafiło dodatkowych 386 lokali, w tym w Warszawie 232, a w Gdańsku 154 lokale. Na dzień 31 marca 2012 r. ROBYG posiadał w ofercie w sumie 1033 lokale, z czego 132 to lokale ukończone, w większości oddane w I kwartale 2012 roku. W trakcie budowy było ok. 1100 jednostek.

Ponadto, spółka zależna ROBYG realizuje budowę obiektu biurowo-komercyjnego ROBYG Business Center, zlokalizowanego na terenie Wilanowa, przy Alei Rzeczypospolitej. Zakończenie budowy przewidziano na połowę 2013.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu