Datapolis w finale konkursu European IT Excellence Awards 2012

Firma Datapolis została finalistą konkursu European IT Excellence Awards 2012, którego celem jest promocja najlepszych praktyk w obszarze kreowania innowacyjnych rozwiązań IT. Nominację tą firma uzyskała w kategorii „Transformation of the Year” za projekt zrealizowany na rzecz klienta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Dubai Consultancy & Research Centre (b’huth). Organizatorem konkursu jest IT Europa, wiodący dostawca strategicznych analiz ekonomicznych, w tym wywiadów i raportów gospodarczych na rynku europejskim.

W ramach projektu dla b’huth Datapolis wykonała rozwiązanie umożliwiające pracę grupową dla pracowników agencji podczas tworzenia, edytowania oraz tłumaczenia opracowywanych dokumentów. Zgodnie z wymaganiami klienta, system spełnia wysokie wymagania bezpieczeństwa, a jednocześnie jest dostępny z każdej lokalizacji na świecie, dzięki czemu konsultanci b’huth pracujący zdalnie mają dostęp do wszystkich potrzebnych im dokumentów. System umożliwia przechowywanie synchroniczne plików w obu językach: arabskim i angielskim. Dodatkowo inżynierowie Datapolis stworzyli zestaw przepływów (workflows) na platformie Microsoft SharePoint, które umożliwiają zarządzanie dokumentacją. Ostatecznie rozwiązanie zintegrowano z systemem PayPal, dzięki czemu klienci końcowi mogą wybrać interesujący ich artykuł i będąc na stronie internetowej agencji bezpośrednio za niego zapłacić.

„Tak jak w przypadku innych organizacji typu think tank, informacje, które posiada i przechowuje b’huth w postaci różnych dokumentów, są główną arterią, na której bazuje nasza cała działalność. Teraz, kiedy posiadamy jedną, centralną i jednocześnie bezpieczną lokalizację, dzięki której możemy efektywnie korzystać ze zgromadzonych zasobów. Dzięki Windows SharePoint Services staliśmy się ‘inteligentnym’ think tankiem” – mówi Yasir Al Muqbel, Dyrektor działu Quantitative Studies, b’huth.

Datapolis Workbox jest przyjaznym, graficznym systemem do modelowania i zarządzania przepływami pracy (workflows) i dokumentów w środowisku SharePoint 2010. Jego architektura ułatwia dynamiczne zarządzanie procesami i adaptowanie ich do zmian otoczenia i wymagań klientów. Doskonale sprawdza się jako narzędzie m.in. do projektowania obiegu dokumentów, obsługi procesu zamówień lub rozliczenia projektów czy czasu pracy. Datapolis Workbox wykorzystuje dwie warstwy logiczne: biznesową i techniczną. Pierwsza obrazuje proces i jego fazy, druga tworzy przestrzeń pozwalającą automatyzować procesy. Obie warstwy tworzą jedno, wspólne narzędzie dla menadżerów, analityków, projektantów, informatyków i uczestników procesu. Wydzielenie logiki biznesowej pozwala skupić się na celach i fazach procesu, odzwierciedlając ludzki sposób podejmowania decyzji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu