Firma Sharp prezentuje zestaw nakładek opisanych alfabetem Braille’a

Firma Sharp ogłosiła wprowadzenie specjalnych nakładek opisanych językiem Braille’a. Zostały one wprowadzone do paneli sterowania kilku najnowszych biurowych urządzeń wielofunkcyjnych firmy, włączając w to modele: MX-2610N, MX-3110N, MX-3610N, MX-4110N, MX-4111N, MX-5110N i MX-5111N.

Nowe nakładki w języku Braille’a są przezroczyste i dobrze funkcjonują z wysokiej rozdzielczości ekranami dotykowymi w panelach sterowania urządzeń wielofunkcyjnych. Użytkownicy, administratorzy i osoby posługujące się językiem Braille’a będą w stanie szybko opanować ich położenie i funkcje. Te wyraźne, cienkie i przezroczyste nakładki nie ograniczają łatwych w obsłudze interaktywnych funkcji nowych interfejsów użytkownika, takich jak edycja strony i podgląd obrazu. Podobnie jak etykiety na przyciskach Start (zarówno dla trybu kopiowania w kolorze jak i czarno-białym) pozwalają na sprawne korzystanie z najczęstszych funkcji: kopiowania i faksowania. Zastosowanie nakładek pomoże pracownikom o ograniczonych możliwościach wzrokowych samodzielnie wykonywać zadania związane z kopiowaniem dokumentów lub korzystaniem z faksu.

„Coraz więcej urządzeń biurowych posiada ekrany dotykowe a nakładki na te ekrany, opisane w języku Braille’a pomagają osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z najnowszych technologii biurowych firmy Sharp. Ta innowacja to tylko jeden z przykładów działań firmy Sharp prowadzących do ułatwienia pracy wielu pracownikom” – powiedział Paweł Lisowski, Product Manager PPC ISD w Sharp Electronics Europe GmbH, oddział w Polsce.

Nakładki opisane w języku Braille’a umożliwiają aktualnie dostęp do następujących funkcji:

  • Klawiatura numeryczna: przyciski od 0 do 9, *, #, kasowanie
  • Przyciski: start (tryb kolorowy i czarno-biały) i przycisk zasilnia
  • Przełączniki trybów: kopiowanie, faksowanie oraz przycisk kasuj
  • Przyciski 1, 2, 3 i 4 przypisane spersonalizowanym zadaniom

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu