Bain & Company wybiera Warszawę na centralę dla regionu CEE

Bain & Company , jedna z najbardziej prestiżowych firm konsultingowych na świecie, otwiera kolejne biuro w Europie. Nowa lokalizacja ma zapewnić lepszy poziom obsługi obecnych oraz nowych klientów firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

4 czerwca 2012 r. Bain & Company oficjalnie rozpoczyna działalność operacyjną w Warszawie, która stanowić będzie centralę dla firmy w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej. Nowo otwarte biuro, będące 21. w Europie i 48. na świecie, jest odpowiedzią na stabilny wzrost gospodarczy Polski oraz wzrost znaczenia kraju na świecie. W swoich strukturach Bain już dziś zatrudniania ponad 30 konsultantów z krajów CEE, a otwarcie biura w Warszawie ma zapewnić obsługę obecnych i nowych klientów na najwyższym poziomie.

Polska jest szóstą co do wielkości i jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. Stabilny rozwój Polski oraz sąsiednich krajów stwarza możliwości na wykorzystanie doświadczenia i wiedzy Bain – mówi Bob Bechek, Dyrektor Zarządzający Bain & Company na świecie. Będziemy kontynuować naszą działalność doradczą dla firm w regionie CEE nastawionych na wzrost i rozwój – dodaje Bechek.

Od ponad czterdziestu lat Bain pomaga klientom w osiąganiu trwałej i wyraźnej poprawy wyników ich działalności. Obecnie obsługuje ponad dwie trzecie firm z różnych branż należących do grupy tzw. Global 500, jak również regionalnych i narodowych liderów, oraz zdecydowaną większość funduszy private equity. Przeważająca liczba projektów Bain realizowana jest w ramach kontynuacji długoterminowych relacji z klientami. Firma wyróżnia się także podejściem do wynagrodzenia za projekty, którego część jest uzależniana od osiągniętych wyników prac na rzecz klienta.

Jacek Poświata, posiadający ponad dwudziestoletnie doświadczenie w konsultingu, został Dyrektorem Zarządzającym Bain & Company Polska/CEE. Bain już od dekady realizuje projekty w tym regionie, towarzysząc klientom w podejmowaniu najważniejszych decyzji z zakresu strategii, organizacji, fuzji i przejęć oraz w działaniach i strategiach IT. Nasze lokalne zespoły współpracują z polskimi i regionalnymi klientami doradzając firmom w złożonych problemach biznesowych. Wspieramy firmy z sektora przemysłowego oraz dóbr konsumpcyjnych, a także aktywnie współpracujemy z instytucjami finansowymi, funduszami private equity, branżą telekomunikacyjną, energetyczną oraz produkcyjną – mówi Jacek Poświata.

Siła i elastyczność polskiej gospodarki stwarzają nieograniczone możliwości dla naszych klientów, dodaje Olivier Marchal, Dyrektor Zarządzający Bain & Company Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Głęboko wierzymy w sukces Bain w Polsce i w całym regionie –  dodaje Marchal.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu