Kulinarna zabawa

Przed nami dzień dziecka, czas pomyśleć o atrakcjach dla naszych maluchów. Oprócz prezentów można zaplanować rodzinne zabawy, które nie tylko pobudzą kreatywność dzieci, ale także nauczą je zdrowych nawyków.

Każdy rodzic wie, że dzieci uwielbiają się bawić. A najlepsza zabawa, to ta w której dzieci mogą wykazać się pomysłowością, by poznawać otaczający je świat. Równie ważne jest także to, aby z dziećmi bawili się rodzice. To wzmacniania więzi, daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala rozwijać nowe umiejętności.

Wszystkie maluchy uwielbiają słodycze, a rodzice nie mają serca im odmawiać, zwłaszcza w dniu dziecka. Oczywiście trzeba kontrolować ich spożywanie, gdyż mogą doprowadzić do otyłości czy próchnicy zębów. Dlatego rodzice starają się, aby zamiast cukierków dzieci sięgały po owoce. Zawierają dużo witamin i minerałów i są niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym, proponujemy więc rodzicom niecodzienną zabawę we wspólne przygotowywanie deserów. Nasze maluchy mogą same wybierać składniki, z których ma powstać deser. Możemy zachęcić je do tworzenia kompozycji kolorystycznych, nie tylko smakowych. Gdy rodzina jest liczna, można zorganizować konkurs wśród domowników na najlepszy, najładniejszy czy najsmaczniejszy deser. Będzie przy tym sporo wspólnej zabawy, a dzieci będą zachwycone.

Desery można tworzyć na bardzo wiele sposobów, mogą składać się z samych owoców, ale nie tylko. Sałatki owocowe, to prawdziwa bomba witaminowa. Wiadomo, że maluchy przepadają za lodami, które chyba należą do najbardziej popularnych deserów.

Mogą to być jogurty z owocami, desery z galaretką, desery z kisielem, budyniem, a nawet pieczenie ciasta. Dzieciaki będą mogły wykazać się swoją pomysłowością dekorując je na różne sposoby, pozwalające odkrywać przy tym swoje talenty.

Desery lodowe możemy wzbogacać nie tylko smakowo, ale także wizualnie. To co do nich dodamy zależy tylko od naszej pomysłowości. Na pewno będą to różne polewy, bita śmietana, syropy, płatki czekolady, migdały i orzechy. No i najważniejsze w tej zabawie są oczywiście owoce. Gdy zabraknie tych świeżych, można deser ozdobić owocowymi przekąskami np. Crispy Natural. Świetnie sprawdzą się kostki jabłka, plasterki truskawki czy jabłka z cynamomem, a być może nawet marchewka. Przekąski Crispy Natural wyprodukowane według nowatorskiej technologii suszenia MIRVAC, nie są poddawane procesom smażenia i pieczenia. Stanowią naturalne źródło błonnika i składników odżywczych i są rekomendowane zarówno dorosłym jak i dzieciom powyżej 3. roku życia. Nie zawierają glutenu, więc mogą być spożywane przez alergików pokarmowych.

Więcej na:

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu