Quercus Namaste – szlachetna drewniana podłoga na ogrzewanie podłogowe

Firma Quercus Manufaktura stworzyła szlachetną kolekcję drewnianych podłóg, które dzięki warstwowej konstrukcji można bezpiecznie stosować na ogrzewanie podłogowe. Namaste to także ciekawa kolorystyka, oparta w dużej mierze na coraz popularniejszych szarościach.

Podłogi z kolekcji Namaste wykonane zostały na fazowanej desce warstwowej znanej marki Baltic Wood. Połączenie warstwowej konstrukcji i wysokiej jakości surowej deski, sprawia, że podłogi te można bezpiecznie stosować nawet na ogrzewaniu podłogowym.

– Jest to propozycja dla wszystkich, którzy kochają drewno, ale nie do końca akceptują jego cechy, takie jak skurcz objętościowy – który bezpośrednio wpływa na stabilność desek – wyjaśnia Piotr Kopytko, współwłaściciel Quercus Manufaktura. – Namaste to piękna i stabilna drewniana podłoga, która fachowo zamontowana na ogrzewaniu podłogowym, na pewno nie będzie sprawiała kłopotów.

Skurcz objętościowy drewna to zmiana jego gęstości pod wpływem warunków atmosferycznych. Parametr ten decyduje o stabilności drewna, która to cecha ma z kolei bardzo duże znaczenie w przypadku ogrzewania podłogowego. Warstwowa konstrukcja podłogi i odpowiedni montaż sprawia, że podłoga jest znacznie bardziej stabilna na ogrzewaniu podłogowym niż deski lite.

Kolekcja Namaste liczy obecnie osiem wzorów (o nazwach: ANNAPURA, GANDRUK, GORAKHPUR, HOLI BHANG, KUKRI, MANANG, MUSTANG i SIKKIM), a w przyszłości ma się pojawić kolejne osiem.

– Wszystkie wzory są opracowywane we współpracy z architektami wnętrz, którzy szczególnie dbają o atrakcyjność i wysoką jakość – dodaje Piotr Kopytko. – Współpraca ta gwarantuje ponadto modne wzornictwo i niepowtarzalność. Pragniemy, aby nasi klienci czuli się wyjątkowo i mieli pewność, że nabyli produkt najwyższej jakości.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu