PayPal wprowadza płatności mobilne do brytyjskich sklepów

Od dziś za zakupy w głównych brytyjskich sklepach odzieżowych Coast, Oasis, Warehouse i Karen Millen można zapłacić używając telefonu z aplikacją PayPal. Już jutro nowa usługa pojawi się w 230 innych sklepach na terenie Wielkiej Brytanii.

Usługa płatności mobilnych In Store od dziś akceptowana jest w sklepach czterech głównych brytyjskich sprzedawców – Coast, Oasis, Warehouse i Karen Millen. Od jutra nowa forma płatności ma być dostępna w szerokiej przestrzeni zakupowej – pozwoli brytyjskim klientom płacić za produkty w ponad 230 sklepach na terenie całego kraju, wykorzystując jedynie swój smartphone oraz aplikację PayPal In-Store.

Aby skorzystać z usługi, należy pobrać na swojego Smarftone’a aplikację PayPal In Store (dostępna na Android Apple iOS). Z komórką udajemy się do jednego z partnerskich sklepów. Gdy zapragniemy uiścić opłatę za np. nową letnią garderobę, aplikacja wygeneruje nam unikalny kod kreskowy oraz numer transakcji. Kod zostanie zeskanowany przez kasjera sklepu, a środki pobrane z naszego konta PayPal.

Aplikacja działa również bez dostępu do sygnału Wi-Fi czy Internetu mobilnego.

Materiał wideo: jak działa In Store app: http://www.youtube.com/watch?v=thWMow-IeLw&feature=youtu.be

Niedawno usługa In Store została wprowadzona także w Stanach Zjednoczonych. Można z niej skorzystać w takich sklepach, jak Toys R Us, J C Penney oraz Barnes & Noble. Wartość obsługiwanych poprzez PayPal płatności mobilnych ma w 2012 roku wzrosnąć do 7 mld dol.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu