Opole też będzie miało Rower Miejski

Już 15 czerwca rusza pierwszy sezon Roweru Miejskiego w Opolu. Operatorem systemu została firma NextBike Polska. To pierwszy tego typu projekt w województwie opolskim i czwarty w skali ogólnopolskiej.

– W ciągu ostatniego roku zdobyliśmy niezbędne doświadczenie z zakresu wdrażania, uruchamiania i obsługi Roweru Miejskiego na rynku polskim – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy NextBike Polska – Po sukcesie pilotażowego projektu we Wrocławiu, rozszerzamy działalność w innych miastach. Od kwietnia rowerem miejskim mogą jeździć poznaniacy oraz mieszkańcy warszawskiego Bemowa.

W Opolu NextBike Polska uruchomi 10 stacji, na których będzie rozmieszczonych 100 rowerów. Operator zamierza rozwijać system poprzez kontrakty z prywatnymi inwestorami tworząc tzw. stacje patronackie. – Trzonem projektu w każdym mieście są umowy zawarte z samorządami – mówi Tomasz Wojtkiewicz – Naszym założeniem jest jednak rozbudowywanie systemu poprzez kontakty ze sponsorami, dzięki czemu liczba rowerów w konkretnych miastach będzie wzrastać.

Inwestycja w Opolu wyniesie 630 tys. zł. Umowa pomiędzy Urzędem Miasta a firmą NextBike Polska została podpisana na 2,5 roku.

Po jednorazowej rejestracji w systemie we Wrocławiu, Poznaniu, Opolu i warszawskim Bemowie można wypożyczać rower w każdym mieście, w którym  działa system NextBike (a więc nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Turcji, Nowej Zelandii, na Łotwie i Cyprze).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu