Przejdź do treści

Multi Communications promuje Vita D, Vita K i Vita K +D

Witaminy dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci to nowy temat, który w ramach współpracy z firmą Vitis Pharma podjęło Multi Communications.

Agencja odpowiedzialna jest za działania public relations dla marek Vita D, Vita K i Vita K +D. Do zadań Multi Communications należy prowadzenie biura prasowego, kontakt z ekspertami, działania do mediów i rodziców. Agencja przygotowuje także rewitalizację strony internetowej Vitis Pharma. Multi Communications pozyskało klienta w drodze przetargu.

„Współpraca z Vitis Pharma jest dla nas kolejnym krokiem realizacji strategii rozwoju firmy. Cieszymy się, że możemy wykorzystać nasze doświadczenia z zakresu PR produktowego i edukacji zdrowotnej w ramach zadań dla tego klienta. Prawidłowa suplementacja i dbałość o rozwój dzieci, zwłaszcza w okresie niemowlęctwa i wczesnego dzieciństwa to priorytetowa kwestia dla wielu rodziców, także w Multi Communications” – mówi Dorota Bieniek-Kaska, PR Department Director w Multi Communications.

Vita D to  dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla najmłodszych w kapsułkach typu „twist-off” zawierający rekomendowaną dzienną dawkę witaminy. Witamina D odgrywa istotną rolę w utrzymaniu właściwych stężeń oraz proporcji wapnia i fosforu w organizmie. Jest niezbędna do właściwego rozwoju oraz kondycji kości i zębów. Niedostateczna podaż witaminy D może prowadzić do krzywicy i innych zaburzeń mineralizacji tkanki kostnej.

Równie ważne dla prawidłowego rozwoju małego dziecka, jest uzupełnianie niedoborów witaminy K, która pełni istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi, a jej niedobory mogą spowodować niebezpieczne krwawienia. Aby im zapobiec, już w szpitalu noworodek dostaje domięśniowo 0,5mg witaminy K. Potem zaś, począwszy od 8 doby życia dziecka aż do skończenia 3 miesiąca, należy tę witaminę suplementować. Vita K to  dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt  w kapsułkach typu „twist-off”, zawierający witaminę K w zalecane przez Zespół  Ekspertów: dawce 25 mikrogramów na dobę.