KOMFORT wspiera akcję UNICEF

„Reszta w Twoich rękach” to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana już po raz trzeci przez UNICEF i Mennicę Polską. W tegorocznej edycji partnerem akcji zostały Sklepy KOMFORT.

„Reszta w Twoich Rękach” to wyjątkowy program, którego idea oparta jest na specjalnie wyprodukowanym krążku monetarnym – „Dobrym Dukacie”. W czasie trwania akcji wystarczy podczas płacenia za zakupy poprosić w kasie o wydanie części lub całej reszty w „Dobrym Dukacie”. Jeden Dukat to 5 zł, a sprzedaż ich generuje dochód, który UNICEF w całości przekaże na pomoc potrzebującym dzieciom. Środki pieniężne zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przeznaczone dla dzieci z Gruzji. Dzięki temu UNICEF będzie miał możliwość budowy szkół, kształcenia nauczycieli oraz zakupu niezbędnych pomocy naukowych.

„Cieszymy się, że możemy wesprzeć akcję z której dochód przeznaczony jest na tak szczytny cel. Będziemy informować klientów o możliwości zakupu Dobrych Dukatów w pięćdziesięciu największych naszych sklepach. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań aby wydać jak najwięcej Dukatów naszym klientom. – mówi Anna Heimberger – Dyrektor Marketingu, Sklepy KOMFORT S.A.

Dobry Dukat to pierwszy charytatywny krążek monetarny w Polsce. Ma on wartość kolekcjonerską. „Dobry Dukat” wykonany jest z mosiądzu o średnicy 27mm.  Klienci, którzy będą chcieli wziąć udział w akcji będą mieli możliwość wymiany reszty na Dobre Dukaty  w sklepach, które są partnerami akcji. „5 dobrych dukatów” ma wartość 5 zł.

III edycja programu rusza 31 maja 2012 r. i będzie trwać do 30 września 2012 r., Patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska, a także Magdalena Różczka – Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Akcja będzie miała wsparcie reklamowe  w prasie, telewizji i radiu.

Poprzednie dwie edycje akcji przyniosły 770 tysięcy złotych, które zostało przekazane na projekty pomocy dzieciom prowadzone przez UNICEF.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu