Intel na Ursynaliach 2012

Po raz pierwszy w Polsce w jednym miejscu zebrane zostaną wszystkie dostępne modele Ultrabooków, w tym premierowe produkty wyposażone w procesory Intel Core trzeciej generacji.

Dobra muzyka i najnowsze technologie. Te dwa elementy zagrają od 1 do 3 czerwca na warszawskich Ursynaliach, największym w Europie studenckim festiwalu muzycznym. Jedną z jego atrakcji – oprócz koncertów światowych gwiazd rocka, takich jak Slayer, Limp Bizkit, Nightwish czy Mastodon – będzie strefa najnowszych technologii, w której Intel zaprezentuje m.in. przedpremierowe modele Ultrabooków opartych o procesory Intel Core trzeciej generacji. Z kolei Microsoft przedstawi zalety i możliwości integracji swoich produktów, takich jak Windows Phone, system operacyjny Windows oraz konsola Xbox 360.

Ursynalia to największy muzyczny festiwal studencki w Europie, z koncertami gwiazd światowego i krajowego rocka, przyciągający dziesiątki tysięcy – w większości młodych –  fanów. To właśnie ze względu na tak liczną obecność osób młodych i specjalnie dla nich – w znacznej mierze osób korzystających z nowych technologii – Intel stworzył swoją specjalną strefę.

Namiot Intela podczas Ursynaliów to przede wszystkim strefa Ultrabooków, czyli nowej kategorii komputerów przenośnych zainspirowanej przez Intela. Ultrabooki, w smukłych, bardzo lekkich obudowach, łączą w sobie wydajność pełnowymiarowego laptopa z mobilnością tabletu. Aby komputer mógł być nazwany Ultrabookiem musi spełnić określone wymagania. Obudowa nie może być grubsza niż 18 mm (dla modeli do 14”) lub 21 mm (modele powyżej 14”), sercem komputera musi być procesor Intel Core, a start ze stanu hibernacji nie może trwać dłużej niż 7 sekund. Ostatni z wymogów to długość czasu pracy na baterii, który musi wynosić przynajmniej 5 godzin (wiele modeli pracuje nawet 8 godzin i więcej na jednym ładowaniu baterii).

– Niezmiernie się cieszę na możliwość zaprezentowania najnowszych technologii Intela uczestnikom festiwalu Ursynalia 2012. Większość z nich to osoby młode, dla których bardzo ważna jest szybkość i wygoda komunikacji za pośrednictwem mediów społecznościowych czy komunikatorów – mówi Juliusz Kornaszewski, PR Manager w Intelu. – Sądzimy, że goście naszego namiotu docenią zupełnie nową jakość, którą w tej dziedzinie oferują Ultrabooki, wydajne i wyjątkowo wygodne komputery, których wagi w torbie czy plecaku praktycznie nie czuć.

Oprócz samych Ultrabooków, w swoim namiocie Intel zaprezentuje także możliwości technologii, jakie oferuje swoim klientom wraz z Ultrabookami.

Technologia Intel Anti-Theft pozwala na zdalne zablokowanie komputera w sytuacji, gdy zostanie on skradziony bądź zaginie. Umożliwia zabezpieczenie cennych danych nawet wówczas, gdy komputer nie jest podłączony do sieci.

Technologia Intel Wireless Display, wykorzystując bardzo popularną sieć Wi-Fi, umożliwia przesyłanie dowolnych materiałów wysokiej jakości, w tym filmów w standardzie HD, z ekranu laptopa czy Ultrabooka do telewizora obsługującego funkcję WiDi (jest ich na rynku coraz więcej) lub wyposażonego w dodatkowy, specjalny adapter. Oznacza to, że możemy przeglądać portale internetowe czy ulubione filmy oraz zdjęcia zapisane w pamięci komputera siedząc wygodnie w fotelu i ciesząc się ich jakością – wystarczy nacisnąć jeden przycisk w laptopie a obraz bezprzewodowo zostanie przesłany na ekran telewizora.

W namiocie Microsoftu odwiedzający będą mogli sprawdzić do czego przydaje się integracja produktów i usług firmy Microsoft, jak m.in. Windows Phone, system operacyjny Windows oraz konsola Xbox 360. Oprócz prezentacji urządzeń pokazane zostanę możliwości systemu operacyjnego Windows Phone i jego integracji z konsolą Xbox 360 i komputerami z systemem Windows oraz usługami Live. W namiocie znajdzie się też strefa mieszcząca 2 zestawy Xbox 360 z Kinect i grę Star Wars.

Strefa nowych technologii, z namiotami Intela i Microsoftu, dostępna będzie dla wszystkich uczestników Ursynaliów przez cały festiwal, od 1 do 3 czerwca.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu