Przejdź do treści

Centrum Medialne Strefy Kibica UEFA EURO 2012

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, funkcjonalność i wygoda – to główne założenia Centrum Medialnego poznańskiej Strefy Kibica. Ponad 400 m2 przestrzeni zaprojektowanej i przygotowanej specjalnie z myślą o mediach, czeka już na dziennikarzy z całego świata.

Podobnie jak obszar Strefy Kibica w Poznaniu, przestrzeń została zaprojektowana jako miejsce łączące w sobie design, ekologię i bezpieczeństwo. Holenderski projektant – David Grass, z którym konsultowano projekty, podsunął kilka ciekawych pomysłów. W efekcie Centrum powstało z materiałów przyjaznych środowisku oraz będących produktami recyklingu. Cechuje się estetyką, funkcjonalnością i innowacyjnością. Wysokie sufity, duże okna oraz kontrast pomiędzy surową przestrzenią pomieszczenia, a wysokiej jakości wykończeniem tworzą unikatowy charakter miejsca.

Całkowita przestrzeń Centrum Medialnego, w której przez 24 dni pracować będą akredytowani przedstawiciele mediów, to powierzchnia 380 m2 oraz przyległy do niej taras. Centrum zlokalizowane jest na pierwszym piętrze budynku Arkadii, a wejść do niego można od ulicy Ratajczaka. Także wejście na teren Strefy Kibica od tej ulicy dedykowane jest dla mediów, VIP-ów i osób niepełnosprawnych. Centrum czynne będzie w godz. 10.00 – 23.30, a w dni rozgrywania spotkań w Poznaniu w godz. 9.00– 1.00.

Przestrzeń Centrum Medialnego podzielona została na następujące obszary:

  • Info Desk – punkt informacyjny, punkt wydawania akredytacji prasowych;
  • Work Space – 60 stanowisk do pracy, biurka, krzesła, gniazdka elektryczne oraz bezpłatny dostęp do stałego łącza internetowego – WLAN/WiFi, urządzenia biurowe (ksero, drukarka, skaner), 24 szafki, w których można przechować osobiste rzeczy;
  • Sofa Space – miejsce do pracy i relaksu wyposażone w 8 sof, siedziska, stoliki i 4 stoły do piłkarzyków;
  • Silent Rooms – 2 pokoje do montażu materiałów oraz do nagrania komentarzy przeznaczone dla dziennikarzy radiowych i telewizyjnych;
  • Chillout Zone – taras budynku Arkadii z bezpośrednim widokiem na Strefę Kibica, miejsce relaksu, wyposażone w wygodne siedzenia i parasole.

Centrum Medialne wyposażone jest również w 5 telewizorów 63”, na których wyświetlane będą wszystkie mecze turnieju. W dni, w których dwa spotkania odbywają się jednocześnie, zapewnione zostaną obie transmisje.

Dla akredytowanych w Centrum dziennikarzy przewidziano zimne i ciepłe napoje. Będzie można także skorzystać z oferty punktu gastronomicznego.

Informacje o wydarzeniach w Strefie Kibica i w innych częściach miasta będą przekazywane na bieżąco podczas briefingów prasowych. W Centrum dostępne będą materiały informacyjne Miasta Poznania dotyczące planowanych w mieście atrakcji, jak również publikacje dotyczące UEFA EURO 2012TM przygotowane dla przedstawicieli mediów. Przewidziano również organizację konferencji prasowych w wybranych dniach turnieju z udziałem muzycznych gwiazd Strefy Kibica.

Przedstawiciele akredytowanych mediów będą mogli poruszać się po terenie całej Strefy Kibica (z wyłączeniem Strefy Hospitality, zaplecza technicznego oraz backstage). Dodatkowo, dla ekip telewizyjnych, w bezpośrednim sąsiedztwie sceny zbudowana została platforma, skąd będzie można rejestrować wydarzenia w Fan Zone z odpowiedniej perspektywy.

Jesteśmy przekonani, że Centrum Medialne będzie komfortową przestrzenią do pracy, a także miejscem przeżywania niezapomnianych emocji związanych z UEFA EURO 2012TM.